Konferencja prasowa - Szalone Dni Muzyki 2016

13 września
Warszawa
Pan Stanislas Pierret, Dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce wziął udział w tradycyjnej już konferencji prasowej zapowiadającej znaczące wydarzenie tegorocznej muzycznej jesieni, jakim jest festiwal „Szalone Dni Muzyki” w Warszawie. Konferencja miała miejsce w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Będzie to już 7 edycja.

W tym roku dzięki organizatorom festiwalu Szalone Dni Muzyki będziemy mieli szansę spotkać się z naturą. Piękne spotkanie i odkrywanie poprzez muzykę dźwięków natury, które od zawsze fascynują człowieka i towarzyszą mu. Dźwięki i odgłosy natury to nieustające źródło inspiracji dla kompozytorów, to ich wielki wzorzec i punkt odniesienia.
Już niedłguo w salach Teatru Wielkiego i w namiocie koncertowym przed teatrem odkryjemy jak natura wpływała na wrażliwość kompozytorów poprzez kolejne epoki. Jak zmieniała się muzyka czerpiąca z natury.
Wśród wykonawców usłyszymy artystów francuskich : Olivier Charlier (violon), Jonas Vitaud (piano), Les chanteurs d'oiseaux (Ptasi śpiewacy), Geneviève Laurenceau (violon), Frank Braley (piano), Compagnie Organic Orchesta.
 
Instytut Francuski w Polsce i Ambasada Francji są partnerami Szalonych Dni Muzyki od początku ich istnienia w Warszawie. Szczególnie aktywnie wspieraliśmy pierwsze edycje, a także braliśmy udział w przeniesieniu koncepcji tego wyjątkowego festiwalu na polski grunt współpracując z Panem René Martin i CREA oraz z Panem Januszem Marynowskim i Sinfonią Varsovia.
Widzimy, że pomysł przeniesienia do Polski tego festiwalu sprawdził się wspaniale. Dowodem na to jest ciągle rosnąca liczba publiczności (40 000 w zeszłym roku) i prawdziwych fanów tego wydarzenia.

Więcej zdjęć tutaj.

Wydarzenia w Twoim mieście


22
lutego

Przydatne strony