Pawilon francuski podczas 21. Pikniku Naukowego w Warszawie

03 czerwca
Warszawa

Ambasada Francji i Instytut Francuski w Polsce po raz trzynasty wezmą udział w Pikniku Naukowym, największym święcie nauki w Europie, które odbędzie się 3 czerwca w godzinach 11:00-20:00. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia organizowanego na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie «Ziemia».

W pawilonie francuskim na stoisku A15 (wejście-brama 2) przeprowadzone zostaną doświadczenia oraz zaprezentowane interaktywne animacje na temat odnawialnych źródeł energii i zanieszczynienia powietrza, przygotowane we współpracy ze studenckim Kołem Naukowym Energetyków Politechniki Warszawskiej.

Wielkie wydarzenie z dziedziny upowszechniania nauki

 
Piknik Naukowy jest znaczącym wydarzeniem (w 2016 roku przyciągnął ponad 180 tyś. odwiedzających) organizowanym wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik (największe centrum nauki w Polsce), Polskie Radio i Stadion Narodowy. W imprezie weźmie udział ponad 250 instytucji naukowych, kulturalnych i edukacyjnych, które będą obecne na 200 stoiskach.

 

Pawilon Francuski


Ambasada Francji i Instytut Francuski w Polsce przedstawią w pawilonie o powierzchni 50 m² interaktywną wystawę przygotowaną we współpracy ze studenckim Kołem Naukowym Energetyków Politechniki Warszawskiej.

Trzy interaktywne doświadczenia umożliwią poznanie tajemnic odnawialnych źródeł energii, uzyskanie informacji o zanieczyszczeniach powietrza oraz sprawdzenie wiedzy na temat recyklingu i postaw eko-obywatela, które powinny być praktykowane w codziennym życiu, aby chronić Planetę.

Odwiedzający pawilon francuski, będą mogli przetestować aplikację Plume Labs, która pozwala na pomiar zanieczyszczeń i monitorowanie jakości powietrza w czasie rzeczywistym na całym świecie. 

W pawilonie francuskim będzie można również zapoznać się z działalnością agencji Campus France i uzyskać informacje o studiach we Francji, o podwójnych dyplomach polsko-francuskich oraz o nauce języka francuskiego w Polsce i nadchodzących wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Instytut Francuski w Polsce.

Więcej informacji o dwudziestej pierwszej edycji Pikniku Naukowego uzyskać można na stronie: http://www.pikniknaukowy.pl
 
 

Przydatne strony