Dodatkowe programy wsparcia - Courants du Monde

Szanowni Państwo,


zachęcamy do zapoznania się z ofertą programu Courants du Monde pilotowanego przez francuskie Ministerstwo Kultury, adresowanego do osób profesjonalnie zajmujących się kulturą, pracujących w instytucjach kultury (sale teatralne, koncertowe, festiwale, muzea, galeria, administracja publiczna związana z polityką kulturalną).


Programy Courants du Monde istnieją już od 30 lat i mają na celu przybliżenie funkcjonowania francuskiego systemu organizacji i wsparcia instytucji kultury, a także polityki Ministerstwa kultury jaką prowadzi ono w stosunku do swoich partnerów. Programy dają także możliwość spotkań, wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy pomiędzy uczestnikami pochodzącymi z różnych krajów świata a reprezentantami francuskiego obszaru kultury.

Aktualna oferta zawiera się w dwóch programach:
- seminarium tematyczne „Itinéraire Culture” od 11 do 22 października 2021 dostępne dla osób francuskojęzycznych /nabór do 30 maja 2021 (w opracowaniu także forma wirtualna w zależności od warunków sanitarnych)
- pobyt „Séjour Culture” od 15 do 25 listopada 2021 dostępny dla osób anglojęzycznych / nabór kandydatów został zakończony w 2020, dodatkowy nabór zostanie ogłoszony w maju 2021  

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Kultury.

A także w załączonym dokumencie.

Kandydaci proszeni są o kontakt z działem kultury Instytutu Francuskiego w Polsce.