13 edycja Festiwalu Watch Docs, Prawa Człowieka w Filmie

od 06 grudnia
2013
do 12 grudnia
2013
Warszawa
Poprzez program, na który składa się ponad sto filmów z całego świata, Festiwal Watch Docs zwraca uwagę widzów na prawa człowieka. Co roku festiwal gości reżyserów i obrońców praw człowieka.


W tegorocznym programie znajdą się między innymi filmy:

- „Zgubna pomoc”, reż. Raoul Peck. Reżyser odsłania kulisy ogromnej międzynarodowej akcji pomocy dla Haiti, zastanawiając się jednocześnie nad jej zasięgiem i konsekwencjami.

- „Czerwone wesele”, reż. Lida Chan i Guillaume Suon. Film ukazuje mało znane oblicze totalitarnego reżimu Czerwonych Khmerów, mianowicie historię setek tysięcy kobiet, którym siłą narzucono męża, by stworzyć nowe społeczeństwo rewolucjonistów. Narratorem filmu jest jedna z tych kobiet, charyzmatyczna i odważna Sochan Pen, która opowiada tę tragiczną historię przed międzynarodowym Trybunałem w Phnom Penh.

- „Dzień zwyciężył noc”, reż. Jean-Gabriel Périot. Ten krótkometrażowy film, zrealizowany podczas warsztatów z więźniami, przejmująco opowiada o ośmiu z nich i ich próbach ucieczki w świat metafor. Film zdobył nagrodę na Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.


Projekcjom towarzyszą spotkania i dyskusje.


Wstęp wolny.

Program i szczegółowe informacje

Zwiastun

Wydarzenia w Twoim mieście


19
lutego

Przydatne strony