15 edycja festiwalu „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”

od 07 grudnia
2017
do 14 grudnia
2017
Warszawa
15 edycja festiwalu „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie” odbędzie się w dniach 7-14 grudnia 2017 w następujących miejscach w Warszawie: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Kino Muranów, Kino Elektronik, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.  W programie festiwalu znalazł się między innymi francuski film „12 dni” Reymonda Depardona.

„Według francuskiego prawa po 12 dniach od podjęcia przymusowego leczenia w szpitalu psychiatrycznym pacjenta mimo woli musi wysłuchać sędzia. Mistrz dokumentu i fotografii, Raymond Depardon, uzyskał bezprecedensowy dostęp do takich posiedzeń. W „12 Dniach” pacjent, jego prawnik i sędzia to jedyne osoby dramatu. Depardonowska oszczędna forma i obserwacyjny styl pozwalają dobrze usłyszeć tych, których społeczeństwo skrzętnie od siebie izoluje. Historie społecznych przekroczeń, cierpienie i absurdalny humor współbrzmią tu w jednym, wszechobejmującym rejestrze.
„12 Dni” to także film o władzy i wiedzy. Władza ekspercka, tu sprawowana przez biegłych psychiatrów, powoli odsłania przed nami całą swoją potęgę, od której tak pacjenci, jak i sędziowie wydają się całkowicie zależni
Maciej Nowicki

Pokazy: 10 grudnia godz. 18.00 Kino Muranów i 11 grudnia godz. 21:15 kino Muranów
Na wszystkie pokazy wstęp wolny!

Więcej informacji i szczegółowy program na stronie.
 

Wydarzenia w Twoim mieście


20
października

Przydatne strony