15 edycja - FrankoFilm Zielona Góra

od 23 maja
2019
do 26 maja
2019
Zielona Gora
FrankoFilm - Zielona Góra to konkurs francuskojęzycznych filmów krótkometrażowych. Każda edycja ma motyw przewodni (w 2019 będzie to Otwarcie). Autorami produkcji konkursowych są głównie młodzi ludzie. Festiwal adresowany jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej i studentów, którzy uczą się języka francuskiego, a film traktuje jako swój środek wyrazu. Otwiera się również na młodszych uczniów.

Festiwal jest otwarty dla wszystkich. Każda edycja oprócz projekcji filmów konkursowych zawiera także wiele innych atrakcji. m.in. projekcję filmu pełnometrażowego i spotkanie z odtwórcami głównych ról, spotkania ze znanymi osobistościami ze świata kina, master class prowadzone przez renomowanych gości, a także wystawy, pokazy i wieczór integracyjny.

FrankoFilm – Zielona Góra to także szkolenia dla nauczycieli i monitorowanie rozwoju osiągnięć ich samych i ich uczniów.

FrankoFilm – Zielona Góra wypełnia podwójną, edukacyjno-kulturową (w tym również kinematograficzną) misję.

Celem FrankoFilmu – Zielona Góra jest rozbudzenie wśród młodych Polaków, oraz ich europejskich kolegów, pasji do sztuki filmowej, co, wierzymy w to głęboko, pozwoli na odkrycie w przyszłości, nowych, młodych talentów.

Organizatorzy FrankoFilmu rozwinęli w przeciągu ostatnich lat niebagatelną sieć zawodowych kontaktów i nawiązali bliską współpracę instytucjonalną z festiwalem Off- Courts z Trouville, festiwalem Nowe Horyzonty, Stowarzyszeniem Film Forum, Fundacją Zygmunta Zaleskiego oraz z sekcjami filmowymi Instytutu Francuskiego i Liceum Francuskim w Warszawie.

Więcej informacji: frankofilm.pl/aktualnosci


Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 00
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Partnerzy:

Przydatne strony