17 edycja Festiwalu tańca współczesnego Ciało/Umysł

05 października
2018
Warszawa
5 października, 20.30
Face à la mer
STUDIO teatrgaleria
Warszawa
 
17 edycja Festiwalu tańca współczesnego Ciało/Umysł
Face à la mer, pour que les larmes deviennent des éclats de rire
koncepcja i choreografia: Radhouane El Meddeb
Sceniczna opowieść tunezyjsko-francuskiego choreografa o podwójnej tożsamości kulturowej ludzi Maghrebu oraz odwiecznym wpływie morza na ich życie i mentalność. A także o tym, jak prywatne staje się politycznym wtedy, kiedy przychodzi żałoba po ojczyźnie, która podlega destrukcji.
Mężczyźni i kobiety stoją zwróceni w stronę morza. Patrzą na nie, rozmawiają z tą niemą przestrzenią, jednocześnie realną i fikcyjną. Można powiedzieć, że w ten sposób wchodzą w dialog z arabską kulturą wybrzeża, która od Libanu po Tunezję konfrontuje tamtejszych ludzi z ogromem żywiołu – celebrowanego i przeklinanego przez mieszkańców. Morze, które obserwują, jest tam, gdzie siedzą widzowie. To z nimi tancerze rozmawiają, nie widząc ich. Na scenie toczy się historia mężczyzny, będącego zarazem Tunezyjczykiem i Francuzem, który opowiada o swojej złożonej, podwójnej tożsamości.
muzyka na żywo
po raz pierwszy w Polsce
(premiera: 2017, festiwal w Awinionie)
Czas trwania spektaklu : 60 min.
Bilety: 50-30 zł
Wiecej informacji na stronie: http://2018.cialoumysl.pl/pl/editions/2018/date_events/48-face-a-la-mer-pour-que-les-larmes-deviennent-des-eclats-de-rire

fot. Agathe Poupeney

Słowa kluczowe


Wydarzenia w Twoim mieście


14
grudnia

Przydatne strony