18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019

od 15 maja
2019
do 19 maja
2019
Wrocław
CZYNNIK LUDZKI/HUMAN ASPECT
Wydarzenia otwarcia 15-19 maja 2019
 
Biennale w 30-lecie istnienia największego w Polsce przeglądu międzynarodowej sztuki współczesnej związanej z rozwojem narzędzi komunikacji, zapoczątkowanego Festiwalem Wizualnych Realizacji Okołomuzycznych w 1989 r., proponuje podejście krytyczne wobec procesów zachodzących w kulturze, komunikacji i społeczeństwie umieszczając CZYNNIK LUDZKI/HUMAN ASPECT w perspektywie po-technologicznej.
Edycja jubileuszowa to okazja do krytycznego przeglądu ostatniego 30-lecia. Zarówno sztuka, jak i technologie medialne zmieniały się w tym czasie wręcz niewyobrażalnie. WRO zawsze reagowało na pojawiające się zmiany, prezentując polskiej publiczności nie tylko nowatorskie strategie czy dokonania twórców, ale też często po prostu niedostępną powszechnie, zaawansowaną technologię i urządzenia.
Ukazanie i upowszechnienie w różnych formach nowych elementów tego procesu, wraz z mocno akcentowanym ujęciem krytycznym, stanowi jedno z głównych i najbardziej wymagających wyzwań programowych, kuratorskich i promocyjnych przygotowywanej edycji.
Biennale prezentuje zarówno prace wybrane z ponad 1700 zgłoszeń, które nadeszły do WRO z całego świata, jak i zaproszone projekty specjalne, razem ponad 100 dzieł.

Więcej informacji: wrocenter.pl/pl/wro2019

Wydarzenia w Twoim mieście


05
czerwca

Nasze filmy

Przydatne strony