19 Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie

09 listopada
2015
10 listopada
2015
Lublin
W tym projekcie, Noé Soulier odtwarza fizyczne sekwencje, pojawiające się w „Technologiach improwizacyjnych” („The Improvisation Technologies”), William Forsythe przedstawia w nich różne narzędzia, których można używać do generowania i analizowania ruchu. W ramach tych sekwencji, Forsythe tworzy ruchy służące jako komentarz do innych ruchów poprzez wskazywanie, podkreślanie i eksponowanie poszczególnych elementów. Te ruchy nie należą do choreografii stworzonej przez Foresythe'a, one są tym, co  wydarza się kiedy tłumaczy on swoje podejście do ruchu. Używając ich jako materiału do tańca, Soulier nadaje im jeszcze inne znaczenie: to co było jedynie wytłumaczeniem tego co się kryje w materiale, nagle samo staje się tematem. Artysta w ten sposób zadaje pytanie: co to znaczy że ruch opowiada o ruchu?


 


Pomysł i interpretacja: Noé Soulier / produkcja: WP Zimmer/ współprodukcja: Festival d’automne à Paris, La Ménagerie de verre (Paryż), Kaaïtheater (Bruksela), Bruges Concertgebouw/ wsparcie: Centre National de la Danse (Paryż)/ podziękowania dla Forsythe Company


 

www.noesoulier.tumblr.com


 


Noé Soulier - Paryż, ur. 1987, studiował w Paryskim Konserwatorium, Narodowej Szkole Baletowej Kanady oraz w PARTS w Brukseli, gdzie ukończył cykl badawczy w roku 2010. W tym samym roku otrzymał tytuł licencjacki z filozofii na Uniwersytecie Nanterre (Paryż X), obecnie kończy swoją pracę magisterską na Sorbonie (Paryż IV).


W 2010 roku, został zdobywcą pierwszej nagrody na konkursie the Danse Élargie, organizowanym przez Le Théâtre de la Ville – Paris and Le Musée de la Danse – Rennes, za pracę „Little Perceptions”. W 2011 roku, stworzył kolejne prace: Idéographie w Les Laboratoires d’Aubervilliers oraz D’un pays lointain w Opéra National du Rhin. W 2011-2012, wziął udział w programie rezydencyjnym Le Palais de Tokyo – Paris: Le Pavillon. W 2013 roku miała miejsce premiera Mouvement on Mouvement na Festiwalu „d’Automne” w Paryżu, natomiast w 2014 stworzył Corps de Ballet dla CCN – Ballet de Lorraine.

Noé Soulier « Movement on Movement”

9, 10 listopada

Lublin

Wydarzenia w Twoim mieście


14
grudnia

Przydatne strony