35 lat Trojaczków wystawa plansz komiksowych z serii „Trojaczki” Nicole Lambert

od 20 września
2018
do 30 października
2018
Kraków
35 lat Trojaczków
wystawa plansz komiksowych z serii „Trojaczki” Nicole Lambert
wernisaż 20 września  , godz. 18.00
wystawa czynna do 30 października
Instytut Francuski w Krakowie
ul. Stolarska 15
Wystawa to 35 grafik na każdy rok - od powstania w 1983 roku zabawnego komiksu „Trojaczki”, który co tydzień był publikowany w czasopiśmie Madame Figaro, aż do teraz. Każda z plansz przedstawia przygody zabawnego rodzeństwa francuskich trojaczków, którzy są znani również z serialu emitowanego na kanale MiniMini+ o tym samym tytule.
Podczas wernisażu autorka uchyli rąbka tajemnicy o swoich bohaterach i oprowadzi nas poprzez ich 35cio letnia historie. Torjaczki przez te lata się nie zestarzały!
 
Podczas czwartkowego wieczoru uhonorowani zostaną również laureaci konkursu plastycznego o trojaczkach. Dzieci zostały poproszone o wcielenie się w jednego z trojki małych urwisów, a wyboru dokona sama autorka pierwowzorów.
 
 
Nicole Lambert to francuska autorka humorystycznych komiksów „Trojaczki”. Jest znaną i cenioną obserwatorką dzieci we Francji. Trojaczki powstały w 1983 roku i stały się częścią dzieciństwa już trzech pokoleń Francuzów dzięki historyjkom ukazującym się w czasopismach i książkach, zabawkom i kreskówkom.  Autorka będzie przebywała w Krakowie z okazji premiery kolejnego albumu o perypetiach trójki rodzeństwa: „Trojaczki. To już przesada!”
---
Trojaczki to książeczki dla najmłodszych dzieci ze śmiesznymi tekstami i wspaniałymi ilustracjami Nicole Lambert. To historia trojaczków - dwóch małych chłopców i ich siostry, którzy razem tworzą nierozłączne rodzeństwo i choć czasem się kłócą, zawsze mogą na sobie polegać. Każdego dnia trójka dzieci przeżywa fantastyczne przygody, świetnie się przy tym bawiąc.
Na podstawie książek „Trojaczki” została stworzona seria kreskówek wyświetlanych na kanale MiniMini+. Wielbiciele tego znanego serialu animowanego znajdą w książeczkach przygody swoich ukochanych bohaterów.
Książeczki zostały wydane nakładem JUPI! - imprintu wydawniczego Wydawnictwa Galeria Książki.
Dotychczas wydane tytuły:
https://galeriaksiazki.pl/pl/searchquery/trojaczki/1/desc/5?url=trojaczki
Organizatorzy i partnerzy:
Wydawnictwo Galeria Książki, Wydawnictwo JUPI!, Instytut Francuski w Krakowie, Księgarnia DeRevolutionibus, Księgarnia Globus

Patroni medialni:
MiniMini+, Czasdzieci.pl, Radio Kraków, Magazyn Świerszczyk, Kids in Kraków, Magazyn MjakMama, Portal Opetani Czytaniem, Trojaczki.com.pl, Blog Matka Prezesa.
 
 

Wydarzenia w Twoim mieście


19
maja

Przydatne strony