60 urodziny Ośrodka Kultury Francuskiej UW

16 października
2018
Warszawa
Z okazji obchodów 60. urodzin Ośrodka Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego zapraszamy na konferencję pt. "Nauka i Społeczeństwo w zmieniającej się Europie".

16 października 2018 r. od godziny 9.00 
Sala 1.007, ul. Dobra 55 w Warszawie


Ta międzynarodowa konferencja będzie spotkaniem z postaciami ważnymi dla historii Ośrodka oraz aktualnymi partnerami. Będzie ona okazją do wspomnień, a także przestrzenią refleksji nad przyszłymi projektami, od frankofonii po projekty europejskie. Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.
   
Obchody będą trwały przez cały rok akademicki 2018/2019 i już teraz zapraszamy na zbliżające się wydarzenia naukowe Ośrodka:
 
-  4 października: seminarium badawcze z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych, referat naszego badacza François-Ronan Dubois;
- 10 października: wykład w ramach cyklu o nacjonalizmie i uczuciach narodowych, wystąpienie Jacques’a Rupnika „Populizm i rewolucja konserwatywna w Europie Wschodniej”;
- 17 października: konferencja „1968 en miroir” w Liceum Francuskim w Warszawie;
- 24 października: wykład w ramach cyklu o nacjonalizmie i uczuciach narodowych, wystąpienie Daniela Sabbagh „Populizm w Stanach Zjednoczonych”.

Przydatne strony