Debata na temat języka francuskiego w siedzibie Gazety Wyborczej: Jeden język, tysiąc światów

Warszawa
Jeśli lubicie Rachmaninowa i lubicie czytać książki, jeżeli kino sprawia że mocniej i pełniej żyjecie, a z kolei brakuje wam mądrej telewizji (chociaż brzmi to jak oksymoron), jeśli naprawdę kochacie język, a wyrażenie "francuski jest cool" sprawia, że lekko się uśmiechniecie, bo pewnie sądzicie - i macie rację - że język francuski nie jest ani modny, ani przestarzały, tylko po prostu wieczny, jak wszystko, co nosi znamiona rozumu... to na pewno przyjdziecie na debatę 4 marca.

Jeden język, tysiąc światów: francuski jako język kultury, Gazeta Wyborcza godz. 19. W debacie wezmą udział: Lise Gauvin - krytyk literacki i pisarka z Quebecu, Anna Smolar - reżyserka teatralna, Andrzej Żuławski - reżyser, pisarz, scenarzysta i aktor oraz Bernard Pivot dziennikarz i krytyk literacki, a poprowadzi ją Józef Kwaterko - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego w Instytucie Romanistyki.

Spotkanie organizowane jest przez naszych przyjaciół z Klubu "Goście Gazety", Gazeta Wyborcza, ulica Czerska 10, Warszawa.

Wydarzenia w Twoim mieście


21
października

Przydatne strony