Dni Języka Francuskiego w Kijowie: szkolenie dla członków stowarzyszeń nauczycieli języka francuskiego

13 czerwca
2019
15 czerwca
2019
W dniach 13-15 czerwca 2019 dwie przedstawicielki polskich stowarzyszeń nauczycieli języka francuskiego uczestniczyły w Dniach Języka Francuskiego dla profesjonalistów zorganizowanych w Kijowie przez Ambasadę Francji, Instytut Francuski w Ukrainie, Centrum Koordynacji Ośrodków Alliance française w Ukrainie i Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego w Ukrainie z pomocą Międzynarodowej Federacji Nauczycieli Języka Francuskiego (FIPF) i Francuskiej Misji Laickiej.
Pani Wioletta Jagieła ze stowarzyszenia Prof-Europe i pani Agata Pogorzelska-Kliks ze stowarzyszenia Europa Języków i Kultur miały możliwość podzielić się doświadczeniem, dobrymi praktykami i przemyśleniami z nauczycielami z 13 krajów z Europy Środkowej i Wschodniej obecnymi na tej konferencji.
Program dla członków stowarzyszeń zaproponowany przez Międzynarodową Federację Nauczycieli Języka Francuskiego miał pokazać jak urozmaicać działalność stowarzyszeń nauczycieli języka francuskiego, jak wdrażać projekty oraz definiować plan działań i rozwijać współpracę zarówno pomiędzy stowarzyszeniami jak i z innymi instytucjami.
Szkolenie było współfinansowane przez Misję ds. Języka francuskiego i Edukacji, FIPF, OIF, Ambasadę i Instytut Francuski w Ukrainie. Ambasada Francji/Instytut Francuski w Polsce opłaciły koszty podróży.
A oto, co o tym wydarzeniu piszą uczestniczki:
Format szkolenia był praktyczny a prelekcje interesujące. Te trzy dni spędzone w Puszczy Wodica położonej w granicach Kijowa były okazją do spotkania się z wieloma osobami różnych specjalizacji w dziedzinie języka francuskiego z wielu krajów Europy Środkowej i Wschodniej.  Dostałyśmy narzędzia do doskonalenia naszych umiejętności nauczycielskich. Poznałyśmy różne spojrzenia, problemy i wyzwania towarzyszące nauczaniu języka francuskiego. Trzy dni wykładów, warsztatów, burzy mózgów, dyskusji na tematy, które nas interesują były bardzo owocnym czasem. Szkolenie spełniło nasze oczekiwania. Pragniemy podkreślić gorące przyjęcie, z jakim się spotkaliśmy w Międzynarodowej Szkole Francuskiej oraz pożytek z rozmów z uczestnikami. Dziękujemy organizatorom. Żałujemy, że konferencja nie trwała dłużej. Dziękujemy za to motywujące doświadczenie!
 

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 00
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Partnerzy:

Przydatne strony