Dni Kultury Francuskiej 27-29 września

od 27 września
2019
do 29 września
2019
Konstancin-Jeziorna
W ostatni weekend września zapraszamy do Konstancina-Jeziorny na spotkanie z kulturą Francji. Wszystko co dotyczy Francji jest pasjonujące, dlatego nie robiliśmy selekcji tematów. Mamy nadzieję, że tak samo jak my zachwycicie się Państwo francuską muzyką i filmami znad Sekwany. Miłośników sztuk pięknych zapraszamy do Willi La Fleur. Będzie tam czekał przewodnik, który oprowadzi Państwa po kolekcji malarstwa francuskiego. A po spacerze do wyboru: odpoczynek przy pogawędce o życiu we Francji i jej kulturze, albo gra w boule. Najmłodszych gości oczaruje nasz spektakl i warsztaty.

Inauguracją Dni Kultury Francuskiej będzie wernisaż wystawy fotografii, które Jean-Paul Lubliner przygotował z okazji 130-lecia Wieży Eiffla. Dopełnieniem wieczoru będą trzy znakomite francuskie filmy.
Sobota i niedziela upłyną pod znakiem wydarzeń artystycznych i edukacyjnych. Na początek najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć spektakl na podstawie „Małego Księcia”. Dla starszych zaplanowaliśmy spotkania z ekspertami od francuskiego humoru i hip-hopu. A dla miłośników muzyki zagrają francuski raper De2s z DJ Idem. Nieco później zapraszamy na koncert akordeonistki Bashi Slavinskiej.

Niedzielę zaczniemy od pięknych zapachów, które sami przygotujemy na warsztatach perfumiarskich. Następnie posłuchamy o podróży do Francji i o królu Stanisławie Leszczyńskim. Nie zabraknie także muzyki. W repertuarze francuskich kompozytorów wystąpi pianista Cedric Boyer, a nastrojową piosenkę francuską usłyszymy w wykonaniu Justyny Bacz z zespołem.

Na zakończenie weekendu zapraszamy wszystkich do tańca w altanie w rytm francuskich melodii. 
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji na www.konstancinskidomkultury.pl
 
Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna
 

Wydarzenia w Twoim mieście


19
lutego

Przydatne strony