Festiwal ROZDROŻE, spektakle Maguy Marin i François'a Verreta

25 października
2014
05 listopada
2014
06 listopada
2014
Warszawa
Spektakl "B i T" Compagnie Maguy Marin z Tuluzy w choreografii artystki (polska premiera przedstawienia), pokazuje collage ludzkich zachowań, a istotną w nim rolę odgrywają rytm ruchu oraz interakcje sześciu tancerzy.

Compagnie Maguy Marin, założona w 1978 roku, jest jedną z czołowych francuskich grup tańca współczesnego. Maguy Marin jest uznawana za wybitną nowatorkę tworzącą na pograniczu tańca, teatru i sztuk wizualnych. Artystka jest autorką i choreografką ponad 40 spektakli prezentowanych w większości krajów Europy. Występ na festiwalu ROZDROŻE 2014 to druga wizyta artystki w Polsce (po wielu latach od pierwszej).


Po spektaklu odbędzie się dyskusja z widzami

Uwaga! Spektakl wyłącznie dla dorosłych

25 października, godz. 19.00, Teatr Wielki – Opera Narodowa  

"B i T" Compagnie Maguy Marin


François Verret jest jednym z najbardziej twórczych choreografów francuskich. Jego spektakle sytuują się na pograniczu tańca, teatru i performance art.  Zespół Verreta założony w 1998 roku  prezentował spektakle w wielu krajach, w tym wiele razy na festiwalu w Awinionie. W Zamku Ujazdowskim odbędą się 2 premierowe pokazy  spektaklu  pt. „Central Europe” (tytuł roboczy) w choreografii François Verreta. W spektaklu łączącym taniec, muzykę i instalację plastyczną wezmą udział artyści z Europy zachodniej i wschodniej. Przedstawienie tworzy collage obrazów wyrażających kondycję człowieka zdominowaną historią  Europy środkowej.  Inspiracje czerpie m.in. z utworów Heinera Mullera, Swietłany Aleksijewicz i Wisławy Szymborskiej.  Twórczość Verreta nigdy nie była prezentowana w Polsce.


Po pierwszym pokazie spektaklu odbędzie się spotkanie artystów z widzami.

 5 i 6 listopada, godz. 19.00, CSW Zamek Ujazdowski

"Central Europe" (tytuł roboczy) – Compagnie François Verret 


Więcej informacji o festiwalu.


Organizatorem Festiwalu ROZDROŻE 2014 jest Fundacja Sztuka i Współczesność oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski


Festiwal ROZDROŻE 2014 realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy, Instytutu Francuskiego oraz Instytutu Francuskiego w Polsce

Wydarzenia w Twoim mieście


25
lutego

Przydatne strony