Festiwal Spoke’N’Word

01 grudnia
2018
Warszawa
14. SPOKE'N'WORD FESTIVAL
TUTAJ MAMY WSZECHŚWIAT
 
MIĘDZYNARODOWE POETYCKIE SHOW 
SLAM 

sobota 1.12.2018 g. 18.00

DZiK
Dom Zabawy i Kultury
Belwederska 44A, Warszawa


wstęp wolny


kuratorka: Natalia Malek
animacje: Ola Wasilewska

14. edycja kultowego warszawskiego festiwalu poetyckiego upłynie pod znakiem wielości: na scenie DZiK-a spotkają się artyści spoken word z jedenastu krajów europejskich. Podczas ich wspólnego show dowiedziecie się, co łączy teleskop Hubble’a, truskawki w jogurcie, niemiłe e-maile od koleżanek z pracy oraz dobrze poskładane rymy. Padną ważne pytania: co się dzieje po wyłączeniu Facebooka? Czy można stworzyć państwo singli? Czy zakochani ludzie częściej się przewracają? Gdzie jest nasza chęć życia? Ile dzieci można nakarmić za 6 milionów euro? Czy można zadać jeszcze jedno pytanie? Niewykluczone, że na scenie pojawi się stwór cały w piórach. Będzie cytat z Petofiego i z Witkacego. Zaproszone poetki i zaproszeni poeci – mistrzowie slamu i poezji spoken word w swoich krajach – przygotują specjalny performans. Wygląda na to, że 1.12.2018 w niewielkiej warszawskiej przestrzeni będziemy mieć wszechświat.

Poezja spoken word w eksperymentalny sposób czerpie z literatury, muzyki, teatru i performansu. Jest hybrydą, dzięki której możemy doświadczyć innej rzeczywistości lub kilku rzeczywistości naraz. Przełamując ograniczenia gatunkowe i bawiąc się konwencjami literackimi, muzycznymi czy teatralnymi, pozwala przemycić treści całkiem serio: bolesne, wyparte, zmarginalizowane. W tym tkwi jej największa siła.

Podczas 14. SPOKE'N'WORD FESTIVAL będziecie mogli przekonać się o różnorodności podejść do poezji spoken word. Do udziału zostali zaproszeni artyści z Austrii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii i Węgier.
Spoke’n’Word Festival to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal poezji spoken word i jeden z niewielu warszawskich festiwali poetyckich odbywających się nieprzerwanie od 14 lat.
 
Slam poetycki przed performansem ǀ nagroda 500 zł 
zapisy uczestników: spokenfest@gmail.com

Przyjdź pokrzyczeć na poetów!

 
Festiwal literacki performance poetry - Spoke'N'Word Festival - który łączy w sobie występy poetów zagranicznych ze slamem poetyckim twórców z Polski, odbędzie się już po raz 14 w Warszawie.
Francję reprezentować będzie Benjamin Fagnot.
Benjamin Fagnot od dziecka pasjonuje się sztukami scenicznymi i sztuką pisania tekstów. Zawsze marzył o tym by zostać “poetą” lub “naukowcem”. Rodzice uczyli go pisać zachęcając do przepisywania Bajek La Fontaine’a. W wieku 10 lat odkrył teatr biorąc udział w tworzeniu szkolnego przedstawienia, gdzie swoboda w tworzeniu postaci i ich historii oraz sowite oklaski widzów na zakończenie wprawiły go w zachwyt, który nie opuszczał go w gimnazjum, liceum i zaprowadził na studia o profilu teatralnym.
W liceum odkrył też swoje muzyczne powołanie. Założył zespół, grał na gitarze, pisał piosenki i wiersze. Stąd już tylko krok do slamu: połączenia miłości do tekstów i scenicznej gorączki. To tutaj poczuł prawdziwą wolność w wyrażaniu siebie na scenie za pomocą własnych tekstów i emocji.
Do tej pory Benjamin wziął udział m.in. w konkursach slamu « Grand Slam Nationnal » 3 kolejne edycje (Francja), Slamons & Friends 5 kolejnych edycji (Belgia), 36 godzin Slamu Chrono w Charleroi 1. edycja (Francja). W latach 2010-2012 zagrał też wiele koncertów ze swoim zespołem Made in Calva.

ORGANIZATORZY: 

EUNIC WARSZAWA (STOWARZYSZENIE NARODOWYCH INSTYTUTÓW KULTURY KRAJÓW UNII EUROPEJSKIEJ W WARSZAWIE) – AUSTRIACKIE FORUM KULTURY W WARSZAWIE, CZESKIE CENTRUM, DUŃSKI INSTYTUT KULTURY, AMBASADA REPUBLIKI ESTOŃSKIEJ W POLSCE, INSTYTUT FRANCUSKI W POLSCE, GOETHE-INSTITUT, INSTYTUT CAMÕESA, RUMUŃSKI INSTYTUT KULTURY, AMBASADA SZWAJCARII W POLSCE, KOMISJA EUROPEJSKA PRZEDSTAWICIELSTWO W POLSCE
 

Słowa kluczowe


Wydarzenia w Twoim mieście


07
lipca

Przydatne strony