Festiwal WIOSNA FILMÓW

od 05 kwietnia
2019
do 14 kwietnia
2019
Warszawa
Podczas jubileuszowej, 25. edycji WIOSNY FILMÓW (5-14 kwietnia) , widzowie zobaczą blisko 60 filmów z całego świata, nagrodzonych i wyróżnionych na najważniejszych festiwalach filmowych. Będzie można zobaczyć filmy pokazywane w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno czy San Sebastian. Festiwal zaprezentuje także tytuły nagrodzone lub nominowane do Europejskich Nagród Filmowych oraz Oscarów.  W programie znalazły się także dwa tytuły francuskie: „Tajemnica Henriego Picka” w reż. Rémiego Bezançon, ekranizacja powieści Davida Foenkinosa i „Pamiątki Claire Darling” w reż. Julie Bertucelli z Catherine Deneuve i jej córką, Chiarą Mastroianni.

Widzowie jak co roku, zobaczą filmy nagradzane i doceniane na najważniejszych światowych festiwalach filmowych. Jak zwykle w programie nie zabraknie premier, przedpremier oraz najgłośniejszych filmów sezonu.

 
W tym roku festiwal odbędzie się w dwóch warszawskich kinach. Kameralnym Amondo przy ul. Żurawiej 20 oraz kultowym Elektroniku, które mieści się przy ul. Gen. Zajączka 7.
 
Bilet na każdy seans będzie kosztować 12 PLN.

Program 25. Festiwalu Wiosna Filmów jest dostępny na stronie: www.wiosnafilmow.pl


Wydarzenia w Twoim mieście


16
grudnia

Przydatne strony