Filmy animowane w niedzielne popołudnia w kinie Kika

17 lipca
2016
24 lipca
2016
31 lipca
2016
Kraków
17 lipca, godz. 12:00

KRÓL I PTAK

reż.: Paul Grimault, Francja 1980, 83’

Tyran król Charles ("V + III = VIII + VIII = XVI – Charles XVI") włada ogromnym królestwem Takicardie z wielkim pałacem zdobionym królewskimi podobiznami. Pośród tysięcy pokoi pałacu znajduje się tajemna komnata królewska. W tym miejscu król przechowuje rozmaite dzieła sztuki, m.in. portrety pasterki oraz kominiarczyka, którzy są w sobie zakochani i wpatrują się w siebie z sąsiednich obrazów. Królowi nie podoba się wyraz ich oczu, ponieważ ma zamiar pojąć pasterkę za żonę. Kiedy król zasypia, bohaterom udaje się zbiec z pałacu, a w ucieczce pomaga im ptak - zajadły wróg króla.

 

 

24 lipca,godz. 12:00

JAN Z KSIĘŻYCA

reż.: Stephan Schesch, Francja 2012, 95’

Jan, znudzony i osamotniony mieszkaniec Księżyca, postanawia ruszyć w podróż. Dzięki przelatującej obok komecie ląduje na Ziemi. Z fascynacją odkrywa uroki nieznanego dotąd świata. Niestety nieobecność Jana na niebie sprawia, że dzieci na całej Ziemi nie mogą zasnąć. Muszą więc zjednoczyć swoje siły i pomóc Janowi wrócić do domu, zanim schwytają go dorośli.

 

 

31 lipca,godz. 12:00

PRZEPOWIEDNIA ŻAB

reż.: Jacques-Rémy Girerd, Francja 2003, 90’

Ziemię ma nawiedzić powódź. Żaby przeczuwają katastrofę i próbują ostrzec ludzi przed grożącym im niebezpieczeństwem. Tylko Ferdinand i Juliette, wraz ze swoimi adoptowanymi dziećmi oraz zwierzętami, postanawiają schronić się w olbrzymiej stodole. Wkrótce zaczyna brakować im pożywienia.

 

 

Bilety 10 zł, dla studentów Instytutu wstęp wolny

Kino Kika

ul. Ignacego Krasickiego 18

 

Wydarzenia w Twoim mieście


04
sierpnia

Nasze filmy

Przydatne strony