Finał konkursu „10 słów” w Piastowie

14 czerwca
2019
Finał tegorocznej edycji konkursu „10 słów” odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie. Konkurs jest adresowany do dzieci ze szkół podstawowych z Warszawy i okolic i współorganizowany przez nauczycieli ze szkół uczestniczących oraz przez Instytut Francuski w Warszawie. Finał odbywa się każdego roku w innej szkole. Goście mogli obejrzeć prace wszystkich laureatów (z Warszawy, Otwocka, Pruszkowa i oczywiście z Piastowa) oraz występ dzieci ze SP nr 1 w Piastowie.
Konkurs „10 słów” powstał z inicjatywy francuskiego Ministerstwa Kultury i Komunikacji w celu propagowania języka francuskiego w formie literackiej i plastycznej. Każdego roku frankofońscy partnerzy: Francja, Belgia, Quebec, Szwajcaria i Międzynarodowa Organizacji Frankofonii, która reprezentuje 80 krajów i rządów, wybierają 10 słów, którymi inspirują się uczestnicy. W tym roku dzieci z powodzeniem zilustrowały wybrane spośród następujących słów: arabesque, composer, coquille, cursif/-ive, gribouillis, logogramme, phylactère, rébus, signe, tracé.
Radosne zakończenie konkursu nie byłoby możliwe bez zaangażowania nauczycieli ze SP nr 1 w Piastowie, jej dyrektorki pani Urszuli Skrzypczak oraz bez wsparcia Urzędu Miasta reprezentowanego na uroczystości przez wiceburmistrza pana Przemysława Worka.
 

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 00
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Partnerzy:

Przydatne strony