„Francuski sen”: spotkanie z Markiem Ostrowskim

18 lutego
2020
Warszawa
Ośrodek Kultury Francuskiej Uniwersytetu Warszawskiego, Wydawnictwo Akademickie Dialog oraz Instytut Francuski w Poslce zapraszają na spotkanie z Markiem Ostrowskim poświęcone jego książce zatytułowanej „Francuski sen”
 
Wtorek 18 lutego 2020, o godz. 18:00, w Mediatece Instytutu Francuskiego w Polsce, ul. Widok 12, Warszawa.
 
Wstęp wolny
Spotkanie w języku polskim
Książka będzie do nabycia podczas wieczoru.
Po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina.
 
 
 „Francuski sen” Marka Ostrowskiego jest fascynującą opowieścią o Francji, pisaną do wszystkich czytelników: zarówno tych, którzy się uważają za znawców kraju nad Sekwaną, jak i tych, którym kojarzy się on z wieżą Eiffla i szampanem. Ostrowski, wieloletni korespondent polskich mediów w Paryżu, kawaler orderu Legii Honorowej i kultowy komentator telewizyjny, pisze o Francji ze znawstwem i miłością. Kanwą wielu tekstów książki są jego podróże, rozmowy i artykuły o Francji, które od trzech dekad Ostrowski publikuje w POLITYCE. Opisuje w nich skomplikowane uwarunkowania francuskiej polityki – od de Gaulle’a po protesty „żółtych kamizelek”. Tak samo zajmująco tłumaczy źródła narodzin Asterixa z komiksów Goscinnego, co znaczenie idei republikańskiej. Objaśnia wyjątkowość kraju, który wymyślił prawa człowieka, dał światu Oświecenie i 1200 gatunków sera.
 
Marek Ostrowski - prawnik i komentator tygodnika "Polityka" specjalizujący się w sprawach międzynarodowych. Był korespondentem Polskiej Agencji Prasowej w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Francji. Przed siedem lat mieszkał w Paryżu. W 2012 r. został odznaczony Orderem Legii Honorowej za propagowanie wiedzy o Francji w Polsce."Francuski sen" jest jego kolejną książką po "Co nas obchodzi świat. Ściągawka na czas chaosu" i "Teatrze sprawiedliwości. Aktorzy i kulisy".

Wydarzenia w Twoim mieście


04
kwietnia

Przydatne strony