Francuskojęzyczni autorzy komiksowi w ramach 8go Krakowskiego Festiwalu Komiksu

30 marca
2019
31 marca
2019
Kraków
Spotkanie z Bedu
sobota 30  marca, godz. 12:00-13:00
Małopolski Ogród Sztuki
ul. Rajska 12

Bernard Dumont, znany jako Bédu, ur. w 1948 roku w Ciney w Belgii. Po zdobyciu dyplomu studiów ekonomicznych postanowił zawodowo zająć się tworzeniem komiksów. W 1975 roku rozpoczął współpracę z legendarnym tygodnikiem „Tintin”. Tam w 1981 roku zadebiutowała jego autorska seria fantasy „Hugo”, wśród polskich czytelników uchodząca za kultową od czasu pierwszego wydania na początku lat 90. Dwa lata później przejął po Raymondzie Macherocie i duecie Turk & de Groot serię „Clifton” o brytyjskim detektywie-amatorze – tworzone przez niego odcinki cyklu właśnie ukazują się w Polsce.

Spotkanie z Miguelem
niedziela, 31marca, godz. 13:00-14:00
Małopolski Ogród Sztuki
ul. Rajska 12

Miguel Díaz Vizoso urodził się w Haine-St-Paul w Belgii w 1969 r. Już jako dziecko spędzał większość czasu czytając komiksy, a pozostałe chwile poświęcał na rysowanie. Jego wyuczonym zawodem jest nauczyciel specjalny, w której to roli Miguel spędził 10 lat. Jednak życie zawodowe odciągało go od jego największej pasji, czyli rysowania. Postanowił więc zacząć robić to, co kocha i podjąć pracę jako artysta.
Jego pierwszą artystyczną posadą była rola rysownika-asystenta w Rantanplan, ale w 2000 roku przeniósł się do studia Peyo, które założył twórca kultowych Smerfów – Pierre Culliford. Miguel pracuje tam do dzisiaj – pisze scenariusze, rysuje i koloruje. Wielokrotnie pracował przy komiksowych przygodach Smerfów, między innymi przy wydanym w Polsce 25. tomie serii – „Dzieciak u Smerfów”

 

Wydarzenia w Twoim mieście


03
sierpnia

Nasze filmy

Przydatne strony