31 lipca
2019
DZIEWCZYNA, KTÓRA ZNIKA W NOCY. PRZYJACIELE ZWIĄZANI TRAGICZNĄ TAJEMNICĄ. POWRÓT DO MIEJSCA, W KTÓRYM WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO…

Guillaume Musso
ZJAZD ABSOLWENTÓW

(La Jeune Fille Et La Nuit)
PRZEKŁAD: Joanna Prądzyńska
PREMIERA: 31 lipca 2019

Riwiera Francuska – zima 1992 roku.
W mroźną noc, gdy kampus liceum zostaje sparaliżowany przez burzę śnieżną, dziewiętnastoletnia Vinca Rockwell, jedna z najzdolniejszych uczennic w szkole, ucieka z nauczycielem filozofii, z którym ma potajemny romans. Dla nastoletniej dziewczyny miłość oznacza wszystko albo nic. Nikt już nigdy jej nie zobaczy.

Riwiera Francuska – wiosna 2017 roku.
Kiedyś nierozłączni Thomas i Maxime – najlepsi przyjaciele Vinki – nie kontaktowali się ze sobą od czasów szkolnych. Spotykają się dopiero na zjeździe absolwentów. Zaraz po nim szkoła ma zostać rozebrana. Thomas i Maxine wiedzą, że w budynku ukryte są zwłoki. I że wkrótce nic już nie stanie na przeszkodzie, by prawda wyszła na jaw.

Najpopularniejszy autor we Francji, którego książki nie schodzą z list bestsellerów na całym świecie, tym razem powraca w sensacyjnej książce, która z pewnością przypadnie do gustu także dla fanom powieści Joela Dickera Prawda o sprawie Harry'ego Queberta, Harlana Cobena Nie mów nikomu, Gillian Flynn Zaginiona dziewczyna. Atmosfera książki przywodzi na myśl Tajemną historię Donny Tartt i serialowe Miasteczko Twin Peaks Davida Lyncha.

Proza jak zwykle błyskotliwa, wręcz zapierająca dech w piersiach. Opowieść zmusza nas do podążania tropem niejednoznacznej postaci głównego bohatera i zboczenia z oznakowanych szlaków moralności. Bernard Thomasson, France Inter

Guillaume Musso doścignął klasycznych mistrzów kryminału, których podziwiał. Patricia Highsmith byłaby z niego dumna – napięcie sięga tu zenitu! Pierre Vavasseur, Le Parisien

Wstrząsająca historia przyjaźni, którą zatruła zbrodnia. Kolejny thriller Musso, na który niecierpliwie czekał świat. Pascale Frey, ELLE
 
Guillaume Musso od lat utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy, a czytelnicy na całym świecie kupili już 25 milionów egzemplarzy jego książek.
Przewrotne historie, które pisze, łączą w sobie elementy powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego. I zawsze zaskakują absolutnie nieoczekiwanym finałem.
Guillaume Musso – autor szesnastu bestsellerów, od ośmiu lat nieprzerwanie utrzymujący się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy. Debiutował w 2001 roku thrillerem Skidamarink, doskonale przyjętym przez krytykę. Druga powieść, Potem…, zainspirowana wypadkiem samochodowym, z którego cudem uszedł z życiem, rozpoczęła jego spektakularna międzynarodową karierę. Łączny nakład jego powieści – przełożonych na 40 języków – przekroczył 25 milionów egzemplarzy. Kluczem do sukcesu jest łączenie wątków miłosnych, kryminalnych i – czasami – fantastycznych, w doskonałym i niemożliwym do naśladowania stylu.
 

Wydarzenia w Twoim mieście


09
grudnia

Przydatne strony