I edycja IFE COMPETITION w Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE PŁ

od 08 kwietnia
2019
do 09 kwietnia
2019
Łódź
Konkurs IFE COMPETITION, który odbył się 8 i 9 kwietnia br. to innowacyjna forma rywalizacji. Podczas turnieju, po raz pierwszy studenci PŁ, UŁ i ASP współpracowali z uczniami Liceów Ogólnokształcących: I, XII, XIII, XXI, XXVI oraz ZSP 10 w Łodzi. Zawodnicy pracowali w siedmioosobowych, mieszanych drużynach, pod opieką mentorów z firm.

Inspiracją dla zorganizowania wydarzenia stał się francuski konkurs Les 24h de l'innovation®, stworzony w ESTIA (Wyższej Szkole Zaawansowanych Technik Przemysłowych) w 2007 roku. Celem tego cyklicznego współzawodnictwa jest stymulowanie kreatywności i innowacyjności oraz stworzenie platformy spotkań dla firm, studentów, nauczycieli, konsultantów, naukowców i instytucji podczas wielogodzinnej, wytężonej pracy nad rozwiązaniem problemu wskazanego przez organizatora.

Podczas konkursu studenci i uczniowie przez niemal dobę pracowali nad rozwiązaniami realnych problemów z dziedziny Comfort & Safety. Tematy zaproponowały międzynarodowe przedsiębiorstwa, głównie z kapitałem francuskim BSH, Accenture, Fujitsu, Hutchinson, Orange, Veolia i Air Liquide.

Uczestnikom przyszło się zmierzyć z niezwykłymi zagadnieniami, jak Nowa filozofia otwierania pralki i suszarki BSH, Koncepcja uniwersalnego uchwytu na uszczelki samochodowe Hutchinson czy Próba przeniesienia biura firmy Air Liquide do auta w trasie.

Więcej informacji na: https://www.zu.p.lodz.pl/takiego-konkursu-jeszcze-nie-bylo

Konkurs zorganizowany przy wsparciu Ambasady Francji w Polsce i Instytutu Francuskiego w Polsce.

 

Przydatne strony