III MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ANIMACJI ANIMART

od 29 września
2017
do 05 października
2017
Łódź
29.09-05.10.2017, Łódź
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Animacji AnimArt jest obecnie największym i jedynym wydarzeniem w Polsce kompleksowo poświęconym sztuce animacji.
Ideą festiwalu jest wzmocnienie rangi tej wielce pracochłonnej, szlachetnej i wymagającej dziedziny sztuki, która w dobie cyfryzacji i mediów zaczyna powoli odchodzić w zapomnienie, zarówno
w teatrach lalek, jak i przy produkcji filmów. Jego misją jest prezentowanie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnej animacji, konfrontowanie dokonań artystów polskich, europejskich i światowych, związanych z teatrem lalek i filmem animowanym, a przede wszystkim prezentacja niezwykłych efektów pracy animatorów.
Organizatorami Międzynarodowego Festiwal Sztuki Animacji AnimArt są Teatr Lalek Arlekin
im. H. Ryla w Łodzi oraz Momakin. Teatr Lalek Arlekin jest odpowiedzialny za program teatralny, natomiast program filmowy przygotowuje zespół agencji Momakin.
W trzeciej edycji AnimArtu publiczność obejrzy 26 teatrów z 12 krajów, w 33 pokazach na 3 scenach Teatru Lalek Arlekin, na rynku łódzkiej Manufaktury oraz na skrzyżowaniu w okolicach Łódzkiego Domu Kultury. W programie zebrano w jednym tygodniu najciekawsze spektakle dla najmłodszych, rewelacyjny zestaw przedstawień dla dorosłych i przedstawiania familijne - dla każdego widza. Poza przedstawieniami ze świata, zaprezentowane zostanie też to, co najbardziej wartościowe powstało
w polskim teatrze lalkowym w ostatnich sezonach.
Szczególnie polecamy wspierany przez Instytut Francuski w Polsce występ francuskiego teatru Plexus Polaire z przedstawieniem „Cendres/Ashes/Proch” dla dorosłych, wyprodukowanym przy współudziale jednego z najgenialniejszych lalkarzy świata Philippe`a Geny. Zespół został w ostatnich latach wyróżniony przez największy festiwal teatrów lalkowych na świecie odbywający sie we Francji w  Charleville-Mezieres.
30 września (sobota) 2017 r.
Teatr Lalek Arlekin, godz. 19.00
 
Reżyser/Yngvild Aspeli
Adresat/14+
Czas trwania/60 minut
Język/bez użycia słów
 
O PRZEDSTAWIENIU
 „Proch” to emocjonujący teatralny thriller, wykorzystujący ludzkiej wielkości lalki - balansujący na granicy fikcji i rzeczywistości, zarówno niezwykły, jak i przerażający. Oparty jest na książce Gaute Heivoll i opowiada prawdziwą historię norweskiego podpalacza, terroryzującego okolicę. Kiedy Heivoll zaczyna porównywać swoje życie do historii opisywanych w książce, zaczynają wyłaniać się dwuznaczne i delikatne podobieństwa. Za licznymi pożarami budynków leży intymna narracja, która bada uśpione, ale szaleńcze demony, czające się we wnętrzu każdego człowieka….
 
Więcej na:
www.animart.pl (nowa strona rusza 1 września 2017 r.)
www.facebook.com/festiwalanimart
www.teatrarlekin.pl/festiwal
 

Wydarzenia w Twoim mieście


19
października

Przydatne strony