Insula Orchestra „Les Ultimes”

23 listopada
2017
26 listopada
2017
Warszawa Katowice
Insula Orchestra
„Les Ultimes”
Pod dyrekcją Laurence Equilbey
2 koncerty w Polsce
 
23/11 w Warszawie (Filharmonia Narodowa) w wyjątkowym programie z pianistą Nicholas Angelich
- Beethoven – V Koncert fortepianowy (Nicholas Angelich)
- Schubert – IX Symfonia (Wielka)
 
26/11 w Katowicach (sala Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia - NOSPR) 
- Mozart – 41 Symfonia « Jupiter »
- Schubert – IX Symfonia « Wielka »
 
 
Orkiestra Insula powstała w 2012 roku dzięki środkom przekazanym przez Departament Hauts-de-Seine, a jej założycielką jest Laurence Equilbey. W kwietniu 2017 roku występ orkiestry uświetnił otwarcie nowej sali La Seine Musicale, powstałej dzięki projektowi architektów Shigeru Bana i Jeana de Gastines’a. Od tej pory Insula rezyduje na wyspie Seguin, gdzie odpowiada za część programu muzycznego w mieszczącym się tam Audytorium na 1150 słuchaczy.
 
Orkiestra występuje z sukcesem we Francji oraz na zagranicznych scenach, koncertuje na uznanych   festiwalach. Od chwili jej utworzenia zaproszona była do Filharmonii paryskiej, Mozartwoche w Salzburgu, Schlossfestspiele w Ludwigsburgu, Stadtcasino w Bâle, Elbphilharmonie w Hambourgu, Filharmonii w Essen i do Palacio de Festivales de Cantabria w Santander.
 
Projekt artystyczny Orkiestry Insula budowany jest przede wszystkim na repertuarze klasycystycznym i romantycznym, z programem symfonicznym, ale także chóralnym, lirycznym i z udziałem solistów. Repertuar zdominowany jest przez dzieła Mozarta, Beethowena, Schuberta czy Webera, które orkiestra wykonuje na instrumentach dawnych z odpowiednim nagłośnieniem dostosowanym do sal, w których odbywają się występy.
 
Laurence Equilbey, zalożycielka, dyrygent i dyrektor muzyczny orkiestr Insula i Accentus, jest wymagająca w stosunku do muzyków oraz otwarta na artystyczne eksperymenty. Jest aktywnym dyrygentem i koncertuje z orkietrami takimi jak BBC National Orchestra of Wales, Hessischer Rundfunk, Lion, Bukareszt, Liège, Lipsk, Brussels Philharmonic, Café Zimmermann, Akademie für alte Musik Berlin, Concerto Köln, Camerata Salzburg, Mozarteumorchester Salzburg, itd.

Fot. Laurence Equilbey© Julien Benhamou

Wydarzenia w Twoim mieście


12
grudnia

Przydatne strony