Jean-Gabriel Périot na Gdańsk Doc Film Festival

od 04 maja
2011
do 07 maja
2011
Od 4 do 7 maja odbędzie się 8 edycja Gdansk Doc Film Festival. Na festiwalu prezentowane są filmy dokumentalne z całego świata związane z tematyką „Godność i praca”, ukazujące rolę człowieka  w miejscu pracy,  w kontekście  gospodarki globalnej i nieustającej rewolucji technologicznej.


Nieprzypadkowo  festiwal jest organizowany w Gdańsku, symbolicznym mieście, gdzie narodziła się  Solidarność i gdzie w 1980 roku ludzie pracy rozpoczęli walkę o godność, wolność  i godziwe warunki pracy, przeciwko systemowi, który im tego odmawiał.


W tym roku specjalnym gościem będzie francuski reżyser, scenarzysta i producent Jean-Gabriel Périot, który będzie przewodniczył jury. Przy okazji prezentacji jego filmów  odbędzie się spotkanie autorskiew czwartek 5 maja o godz.18.00 w Kinie Neptun.

Zachęcamy do zapoznania się z ciekawym programem festiwalu, w  którym znajdziecie, między innymi, dwa francuskie fimy dokumentalne: Przybysze, (Les Arrivants) w  reżyserii Claudine Bories i Patrice'a Chagnarda, oraz Plastik i szkło Tessy Joosse.
Gdansk Doc Film Festival od 4 do 07 maja, kino Neptun, ul. Długa 57 Gdańsk


Szczegółowy program i informacje znajdziecie na stronie:  www.gdanskdocfilm.pl.

Warto wybrać się  do Gdańska na weekend majowy, dla przyjemności i dla słusznej sprawy!


*Jean-Gabriel Périot urodził się we Francji, w 1974 roku. Reżyser, scenarzysta i producent, zasłynął jako autor filmów krótkometrażowych, poświęconych  historii i współczesnej problematyce społecznej, w których często wykorzystuje materiały archiwalne.


Organizowane ze wsparciem

Wydarzenia w Twoim mieście


12
grudnia

Przydatne strony