Jean-Philippe Arrou-Vignod odwiedzi Polskę!

11 maja
2016
Warszawa
Znany i lubiany autor książek dla dzieci, twórca słynnych Jaśków spotka się ze swoimi czytelnikami w Warszawie!


Jeśli chcecie poznać tę niezwykłą postać zapraszamy 11.05.2016 (środa) na godzinę 11: 00 do księgarni Autorskiej w centrum handlowym Złote Tarasy przy ulicy Złotej 59.

Jean-Philippe Arrou-Vignod


Urodził się 18 września 1958 w Bordeaux, część swojego dzieciństwa spędził zaś w Cherbourgu wraz z pięcioma braćmi, słynnymi „Jaśkami-Jakimiś-Tam" z powieści pt. Jaśki. Podczas gdy mama zajmowała się gromadką chłopaków, ojciec pracował jako lekarz. Rodzina przeprowadziła się do Toulonu, następnie do Antibes, aż w końcu osiedliła się w okolicach Paryża. Jean-Philippe studiował literaturę w École normale supérieur de Fontenay-Saint-Cloud, a w 1984 roku opublikował powieść dla dorosłych Le Rideau sur la nuit w wydawnictwie Gallimard. Pięć lat później ukazała się jego pierwsza książka dla młodzieży Le professeur a disparu, początek serii o przygodach detektywa Pepe Kulki. W 2002 zaczął zajmować się książkami dla dzieci i nadal dla nich pisze. Jego ogromną pasją są podróże.


 

Jaśki


Kiedy w rodzinie ma się sześciu chłopaków, nie da się nudzić nawet przez sekundę. Zwłaszcza z Janem-A, który zawsze chce być szefem, z klubem tajnych agentów Jana-B, Janem-C, który nigdy nic nie rozumie, z Janem-D zwanym Demolką, złotymi rybkami Jana-E, i Janem-F, który nie przestaje płakać... Nie mówiąc już o przeprowadzce, bijatykach z bandą Castorsów i kuzynami Fougasse'ami o odstających uszach... Na całe szczęście tata to złota rączka, a mama jest bardzo zorganizowana!


Książka Arrou-Vignoda to świetna zabawa dla całej rodziny. Perypetie Jaśków na pewno rozbawią wszystkich fanów Mikołajka. Ponad 300 tysięcy egzemplarzy opowiadań sprzedanych we Francji.


 

Jaśki. Repeta


Brakowało wam już gromady Jaśków?


Wracają trochę wyrośnięci, ale za to z nowymi pomysłami, od których rodzicom włos się na głowach jeży. Jan-A jedzie na kurs językowy za granicę, Jan-B wstępuje do skautów, a młodsi bracia bez przerwy plączą się pod nogami. Dom Jaśków tętni życiem, ale tata jak zwykle ciągle grozi, że wyśle wszystkich do szkoły wojskowej.


Wpadnijcie z wizytą!

Jaśki. Album rodzinny


Nowe Jaśki jak z obrazka


Rodzinny album zawsze kryje mnóstwo opowieści. A album Jaśków wprost pęka w szwach! Wakacje u dziadków na wsi, psoty Jaśka Demolki czy najmądrzejsze rady Jana-A – tego nie sposób zapomnieć.


Jaśki wracają do korzeni – zgadnijcie, co z nich wyrośnie!


 

Magnus Milion i szmaragdowa mgła


Poznaj bohaterów nowej książki autora bestsellerowych Jaśków. Tym razem dla starszego  rodzeństwa.


Magnus Million to syn najbogatszego człowieka w Sylyrii, a do tego wielki śpioch. Musi zamieszkać w komnacie koszmarów – akurat w momencie, gdy w szkole zaczynają się dziać naprawdę dziwne rzeczy… Bo jak to możliwe, żeby grupa uczniów nagle zniknęła bez śladu? Czy ma to coś wspólnego z tajemniczą szmaragdową mgłą? Magnus musi stawić czoła potworom ze snów, a pomaga mu w tym Mimsy Pocket, najmniejszy ochroniarz świata.

 

Rita i Cosiek


Rita ma pięć lat i czerwoną sukienkę w kwiatki. Zawsze chce mieć rację i nie może usiedzieć na miejscu. Cosiek to jej niesforny pies, który uwielbia spać i oszukuje w szachach. A na dodatek gada. Bardzo się różnią, wiec ciągle się kłócą, ale na koniec zawsze okazuje się, że gdyby wszyscy byli tacy sami, posnęlibyśmy z nudów.


Mądra i zabawna książka obrazkowa autora Jasków, z  subtelnymi ilustracjami Oliviera Talleca.


 


Fot : ArrouVignodJP8272©C.Helie

Wydarzenia w Twoim mieście


17
sierpnia

Nasze filmy

Przydatne strony