Koncert „Pod niebem Paryża”

11 sierpnia
2018
Sopot
Koncert „Pod niebem Paryża”
11 sierpnia
Opera Leśna
Sopot

 
 
Festiwal NDI Sopot Classic powstał z inicjatywy Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, władz Miasta Sopotu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
W tym roku festiwal odbędzie się w dniach od 4 do 11 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie i będzie to jego 8 edycja. Przyświecającą organizatorom ideą jest zainteresowanie wydarzeniem zarówno koneserów muzyki klasycznej, jak i dotarcie do odbiorców wciąż odkrywających fascynujący świat muzyki poważnej.
Koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża” zakończy 8. edycję festiwalu. Koncert odbędzie się w sobotę 11 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie. Jest to propozycja kierowana do miłośników repertuaru rodem znad Sekwany. Na deskach sopockiego amfiteatru wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot, która pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego wykona najpopularniejsze utwory klasyczne (m.in. „Bolero” M. Ravela)  oraz rozrywkowe (m.in. walc Amelii z filmu „Amelia” Y. Tiersena) powszechnie identyfikowane z Francją i artystami francuskimi. Na scenie pojawią się także rozpoznawalni i cenieni soliści: Edyta Piasecka (sopran), Bernadetta Grabias (mezzosopran), Anna Guzik (śpiew), Kacper Kuszewski (śpiew), Amelia Maszońska (skrzypce) oraz Lukas Gogol (akordeon).
 

Wydarzenia w Twoim mieście


23
lutego

Przydatne strony