Koncerty ICE Classic: Philippe Jaroussky

03 lipca
2019
Kraków
3 lipca 2019, godz. 19:30
Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Konopnickiej 17
„Śpiewając, poszukuję prawdziwej barokowej magii”. Anielski głos, iście diabelska technika i nieodparty urok osobisty – ten artysta zachwyca cały świat, od Los Angeles po Tokio. Występuje z czołówką zespołów muzyki dawnej: Ensemble Matheus, Les Arts Florissants, Les Musiciens du Louvre, Le Concert d’Astrée, L’Arpeggiata, Europa Galante, I Barrochisti, Freiburger Barockorchester, Venice Baroque Orchestra… Wygrywał rywalizację o rozmaite nagrody, takie jak Victoires de la musique classique, MIDEM Classical Awards czy Echo Klassik Awards. Jego repertuar obejmuje około 30 ról operowych, zaś dyskografia liczy blisko 40 nagrań CD i DVD.
Lubi gotować i podróżować. Deklaruje, że jest leniuchem, za to przed recitalami dla relaksu sam prasuje koszulę, w której wystąpi. Jego sława sięga nawet poza granice naszej planety – jego imieniem nazwano jedną z asteroid.

Francuski kontratenor Philippe Jaroussky wystąpi z towarzyszeniem Ensemble Artaserse, którego jest współzałożycielem. Na program koncertu w Centrum Kongresowym ICE Kraków złożą się arie i sinfonie z oper Francesca Cavallego – ucznia i jednego z najważniejszych następców Monteverdiego – pochodzące z ich najnowszego albumu Ombra mai fu.


ICE Classic to cykl  Krakowskiego Biura Festiwalowego.
 

Wydarzenia w Twoim mieście


14
grudnia

Przydatne strony