Konkurs plastyczny - Trojaczki

Kraków
Perypetie trójki rodzeństwa można od maja przeczytać po polsku. Instytut Francuski wraz z wydawnictwem Galeria Książki zapraszają  do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.
 
„Razem się trzymamy, zawsze radę damy!” – tak śpiewają Trojaczki. Podczas zwiedzania zamku przymierzają zbroję rycerską, przed wyprawą do fryzjera przyklejają sobie do włosów gumę do żucia, a zimą bawią się armatkami śnieżnymi.
Nigdy jednak nie zapominają o zasadach dobrego wychowania. Kiedy ich mama, bardzo zmęczona, mówi: „Mam sto lat. Tak się czuję!”, życzą jej grzecznie: „Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!”.
 
Wyobraź sobie, ze jesteś jednym z trojaczków i przedstaw jakąś waszą wspólną przygodę, zdarzenie, dzień spędzony z rodzicami, kolegami...
 
W październiku autorka „Trojaczków”, Nicole Lambert, przyjedzie do Krakowa i wybierze najładniejsze prace. Wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na spotkanie z autorką  książeczek, a zwycięscy konkursu otrzymają książeczkę z przygodami „Trojaczków” ze specjalna dedykacją od autorki.  
 

Pliki do pobrania


Wydarzenia w Twoim mieście


20
lipca

Nasze filmy

Przydatne strony