«Luiza to wariatka » film dokumentalny w Kino.Lab 14 września

od 14 września
2012
do 15 września
2012
Warszawa
Od maja 2010 THÉÂTRE DES LUCIOLES (Rennes, Francja), TEATRO STABILE DI NAPOLI (Neapol, Wlochy) oraz CAMERA OBSCURA (Warszawa, Polska) realizują projekt współpracy kulturalnej wspierany przez Unię Europejską.


Projekt ten, zainicjowany przez pisarkę Leslie Kaplan oraz aktorki – reżyserki Elise Vigier i Frédérique Loliée, rodzi się z rozważań nad tematami nurtującymi te trzy artystki już od kilku lat: kobiety, miasto, szaleństwo, słowa.

REALIZACJĘ FILMU DOKUMENTALNEGO WEB: w Paryżu, Neapolu i Warszawie kobiety w różnym wieku i z różnych środowisk społecznych odpowiadają na 5 pytań sformułowanych przez Leslie Kaplan. Malarz-graficiarz zapisuje pytania na murach miasta. Konstrukcja tego filmu dokumentalnego web opiera się na spotkaniach z kobietami, którym są zadawane pytania o kobietach, o przedtem, o teraz, pytania o mieście i o szaleństwie.


W Paryżu, Neapolu i Warszawie kobiety różnego wieku i z różnych środowisk społecznych, w danym momencie i w danym mieście, odpowiadają na to samo pytanie, zastanawiają się nad tym, jaki jest ich związek z otaczającym je środowiskiem, nad swoją tożsamością i swoim postrzeganiem szaleństwa. Pytania zostały sformułowane przez Leslie Kaplan na podstawie sztuki "Luiza to wariatka".

Frédérique Loliée i Elise Vigier realizują filmy w Paryżu, Neapolu i Warszawie, we współpracy z miejscowymi teatrami, reżyserem filmowym, malarzem-graficiarzem i z kobietami, innymi w każdym mieście. Amélie Degouys zajmuje się montażem, a Teddy Degouys dźwiękiem do wszystkich trzech filmów.

Film dokumentalny « Luiza to wariatka » 14 września o 18.00 w Kino.Lab.

15 września godz. 15.00 odbędzie się spotkanie-debata z udziałem Leslie Kaplan, francuskiej pisarki i Pawła Mościckiego, polskiego filozofa, w mediatece Instytutu Francuskiego w Warszawie.


Ze wsparciem  

Wydarzenia w Twoim mieście


15
grudnia

Przydatne strony