Marzec 2019 – Uroczystość wręczenia LabelFrancEducation dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Krakowie

Kraków
Uroczystość nadania LabelFrancEducation dla ZSO nr 7 w Krakowie odbyła się symbolicznie w miesiącu poświęconym językowi francuskiemu i Frankofonii.
W obecności pani Anny Korfel-Jasińskiej, Wiceprezydent Krakowa ds. edukacji, która zaprosiła gości do Urzędu Miasta, w uroczystości uczestniczyli między innymi: pani Lidia Kapała, Dyrektor ZSO nr 7, pani Barbara Nowak, Rektor Akademii Małopolskiej, pan Frédéric de Touchet, Konsul generalny Francji w Krakowie, pani Fabienne Ricordel, Attachée ds. współpracy edukacyjnej oraz pani Roselyne Marty, Attachée ds. współpracy językowej przy ambasadzie Francji w i Instytucie Francuskim w Polsce.
ZSO nr 7 w Krakowie dołączył do siedmiu innych polskich szkół, które już posiadają LabelFrancEducation i przynależą do ogólnoświatowej sieci oddziałów dwujęzycznych z językiem francuskim, złożonej z 285 oddziałów w 53 krajach, w których uczy się ponad 110 tys. uczniów.
Znak jakości labelFrancEducation, istniejący od 2012 roku, jest nadawany przez francuskie Ministerstwo ds. europejskich i zagranicznych zagranicznym placówkom szkolnym, które prowadzą ambitne i wymagające nauczanie języka francuskiego w wymiarze rozszerzonym oraz części przedmiotów w tym języku.
Serdecznie gratulujemy Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Krakowie. Przynależność do sieci LabelFrancÉducation gwarantuje uznanie wysokiego poziomu nauczania prowadzonego w danej szkole.
LabelFrancÉducation jest również świadectwem sukcesu współczesnej Frankofonii i wizerunku nowoczesnego i żywego języka francuskiego.

W pierwszym rzędzie od lewej: pani Barbara Nowak, Rektor Akademii Małopolskiej, pani Lidia Kapała, Dyrektor ZSO nr 7, pani Anna Korfel-Jasińska, Wiceprezydent Krakowa ds. edukacji, pani Fabienne Ricordel, Attachée ds. współpracy edukacyjnej (Ambasada Francji, Instytut Francuski w Polsce), pan Frédéric de Touchet, Konsul generalny Francji w Krakowie, pani Roselyne Marty, Attachée ds. współpracy językowej (Ambasada Francji i Instytut Francuski w Polsce).

 

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 00
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Przydatne strony