„Mechanizmy porozumienia” – Spotkanie z kuratorem Damienem Airaultem

13 listopada
2012
Kraków

Drugie spotkanie z cyklu „Mécanisme pour une entente” z Damienem Airaultem, niezależnym kuratorem wystawy i krytykiem sztuki współczesnej.
Damien Airault jest niezależnym kuratorem wystaw i krytykiem sztuki współczesnej.  Współkieruje espace d’exposition Treize w Paryżu i jest sekretarzem c-e-a, stowarzyszenia commissaires d’exposition français (stowarzyszenie francuskich kuratorów wystawowych).

Był kuratorem ponad trzydziestu wystaw oraz wydarzeń organizowanych w instytucjach, w szkołach i róznorodnych miejscach, takich jak : Le Commissariat, stowarzyszenie, którym kierował w latach 2008 - 2011.


Interesuje się formami doświadczalnymi komisarza wystaw, możliwościami współ - produkcji i komunikacji poddając  analizie dzieła i praktyki poprzez działanie kuratora i doświadczenie widza.


Aktywnie działający w środowisku paryskim, uważa, że sztuka jest grą pozycji i tożsamości, gdzie ekonomia i codzienne życie łączą się w nowych formach radykalności.

  • deuxieme-agence.com

  • Spotkanie odbędzie się w  Instytucie francuskim w Krakowie, 13 listopada o godz. 18.00


Damien Airault przebywa w Krakowie przez miesiąc w listopadzie w ramach projektu artystycznego „Mécanisme pour une entente”.

Wydarzenia w Twoim mieście


13
lipca

Przydatne strony