Mój doktorat w 180 sekund : polska edycja online

Już drugi rok z rzędu odbywa się polska edycja konkursu « Mój doktorat w 180 sekund », tym razem w wersji online. 9 doktorantów z całej Polski przedstawia po francusku temat swojego doktoratu w nie dłużej niż 3 minuty, w formie nagrania wideo. Jurorzy i publiczność mają dwa tygodnie na oddanie głosu i wyłonienie najbardziej przekonujących uczestników. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 czerwca 2020 r. 

Nagrania wideo wraz z głosowaniem online dostępne są na stronie Ośrodka Kultury Francuskiej UW : tutaj

Konkurs « Mój doktorat w 180 sekund » istnieje od 2012 roku i odbywa się dziś w blisko 30 krajach : jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania ich pracy naukowej szerokiej publiczności, tłumacząc skomplikowane zagadnienie w prosty sposób. Od matematyki do literatury, poprzez biologię czy socjologię, wszystkie dziedziny mają tutaj swoje miejsce. 

Na swój występ w języku francuskim uczestnicy mają 180 sekund z zegarkiem w ręku i mogą posługiwać się tylko jednym slajdem. Wygrywa ten, kto będzie najbardziej zrozumiały i przekonujący, poczucie humoru także dozwolone! 

W wyniku głosowania online przyznana zostanie nagroda publiczności. Jurorzy wyłonią laureatów 1, 2 i 3 miejsca.

Młodzi naukowcy otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia: Ambasadę Francji w Polsce, Polską Akademię Nauk, kancelarię Wardyński i Wspólnicy oraz Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA)

Współorganizatorzy: Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego, Akademickie Towarzystwo Romanistów Polskich “Plejada”, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Instytut Francuski w Polsce.

Przydatne strony