Muzyka francuska w raju : «Les Ambassadeurs» i trio « AnPaPié » w Paradyżu

od 19 sierpnia
2011
do 28 sierpnia
2011
A jednak raj istnieje, przynajmniej raj melomanów…

Od 19 do 28 sierpnia, pocysterski zespół klasztorny w Gościkowie-Paradyżu rozbrzmi dźwiękami muzyki barokowej podczas festiwalu muzyki dawnej «Muzyka w Raju», na którym będzie można usłyszeć dwa francuskie zespoły:  orkiestrę «Les Ambassadeurs» pod dyrekcją Alexisa Kossenko oraz trio «AnPaPié».


Eden w zasięgu myszki: www.muzykawraju.pl.


Trio AnPaPié zostało założone przez Alice Piérot w 2002 roku. W skład tria wchodzą skrzypce, wiolonczela oraz altówka. Trio wyróżnia przede wszystkim odmienność pochodzenia wchodzących w jego skład wykonawczyń, których połączyła wspólna pasja do muzyki.

Alexis Kossenko urodził się w roku 1977 w Nicei. Ukończył Conservatoire National Supérieur de Musique (CNSM) de Paris oraz Konserwatorium Sweelincka w Amsterdamie. Flecista, dyrygent i muzykolog, koncertuje jako solista i dyrygent. W 2010 założył i kieruje orkiestrą Les Ambassadeurs, z którą realizuje marzenie europejskiej orkiestry, która pogodziłaby grę na dawnych instrumentach z bardzo rozległym repertuarem, które poszczególne fragmenty wymagają, jak powszechnie się sądzi, daleko idącej specjalizacji. Les Ambassadeurs pracują nad projektami poświęconymi muzyce Bacha, Rameau, Mozarta, Rossiniego, Stravinskiego i Debussego. Szczególne znaczenie w planach artystycznych zespołu zajmuje odkrywanie tradycji Dresden Hofkapelle z pierwszej połowy XVIII wieku.

Wydarzenia w Twoim mieście


15
września

Nasze filmy

Przydatne strony