Nauczycielki języka francuskiego na plakacie

Dnia 28 listopada 2019 roku odbyła się pierwsza edycja Dnia Nauczyciela Języka Francuskiego. Komitet organizacyjny złożony z przedstawicieli stowarzyszeń nauczycieli języka francuskiego oraz romanistów polskich (Prof-Europe, Europa Języków i Kultur, Łódzkie bardziej francuskie, Bilinguis, Plejada), Przedstawicielstwa Alliance française w Polsce, Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE), grupy Ambasad, Przedstawicielstw i Instytucji Frankofońskich (GADIF) oraz Instytutu Francuskiego ogłosił z tej okazji konkurs dla nauczycieli pt. „Mon idée pour innover” (Mój pomysł na innowację), który pokazał umiejętności i pomysłowość nauczycieli języka francuskiego w Polsce.

Komitet zaproponował również konkurs dla uczniów uczących się języka francuskiego zatytułowany „Et en plus, mon prof de français est génial” (Na dodatek mój nauczyciel francuskiego jest fantastyczny), który miał pokazać, jak uczniowie postrzegają swoich nauczycieli. Na zdjęciach laureatów widać nauczycielki w trakcie prowadzenia lekcji jako osoby energiczne, zarażające uczniów swoją motywacją, pełne pomysłów i wyobraźni, z przyjaznym podejściem do uczniów i poczuciem humoru.

Cztery zdjęcia laureatek, Mai Plesińskiej z Katowic, Nataszy Baranowskiej-Skiminy z Łodzi, Magdaleny Dalmaty z Lublina i Ali Grążki z Rzeszowa, znalazły się na plakacie, który można pobrać klikając na link do pliku pod artykułem.
 

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 00
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Partnerzy:

Przydatne strony