Noc kina europejskiego w Krakowie

od 28 września
2013
do 29 września
2013
Kraków
Noc kina europejskiego  w kinie  „Pod Baranami”

w ramach 10. Europejskiego Dnia Języków w Krakowie

28/09 od godz. 19.00

Kolejna noc z filmami europejskimi w Kinie „Pod Baranami” przed nami!!!

Wstęp wolny!

Wersja oryginalna z polskimi napisami

W tym roku w programie:
  • 19.00 film francusko-włoski: Nazywam się Li (Io sono Li / La Petite Venise / Shun Li and the Poet) – Andrea Segre (po projekcji spotkanie z reżyserem)
    Nagroda filmowa LUX 2012 przyznawana przez Parlament Europejski 


Shuh Li pracuje w zakładzie włókienniczym na przedmieściach Rzymu by zdobyć dokumenty pozwalające jej 8-letniemu synowi na przyjazd do Włoch. Niespodziewanie zostaje przeniesiona do Choggii – małego miasteczka na wyspie nad Zatoką Wenecką – do pracy w barze. Bepi, słowiański rybak, nazywany przez przyjaciół Poetą, od lat jest stałym klientem baru. Przyjaźń między Shun Li a Bepi uwiera zarówno tutejszych Chińczyków, jak i pozostałych mieszkańców. Wtrącają się w ich relację, bo boją się ją zaakceptować


  • 22.00 film hiszpański: Dyskretne uroki starości (La Tête en l’air, Arrugas, Wrinkles) – Ignacio Ferreras 


Emilio zostaje umieszczony przez rodzinę w domu opieki, kiedy zaczął mieć problemy z pamięcią. Poznaje nowych przyjaciół o różnorodnych przeszłościach i ciekawych osobowościach. Każdy, mniej lub bardziej jest doświadczony przez wiek. Zaprzyjaźnia się z Miguelem.


Wszyscy starają się rozjaśniać codzienny rytm domu spokojnej starości. Ale stopniowo u Emilio pojawiają się oznaki choroby Alzheimera. To może oznaczać dla niego  przeniesienie  na piętro dla  nierokujących pacjentów, gdzie lądują najbardziej schorowani mieszkańcy domu opieki ...  jego przyjaciele i towarzysze  łączą siły, by go przed tym uchronić.
  • 23.45  film francuski: Welcome (Witamy) – Philippe LioretMłody kurdyjski imigrant Bilal próbuje dostać się do Anglii przez Calais,  by dołączyć do swojej dziewczyny, Miny i zostać zawodowym  piłkarzem w drużynie Manchesteru United.

Umawia się z  przemytnikiem, który pakuje go, wraz z innymi imigrantami do ciężarówki. Niestety ciężarówka  zostaje zatrzymana przez policję. Postanawiał wziąć kilka lekcji pływania by przepłynąć ćkanał La Manche.

Na  basenie miejskim spotyka Szymona, złotego  medalistę w pływaniu, aktualnie  pracującego jako ratownik i ciężko przeżywającego  rozstanie z żoną…

28/09, Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27


Wydarzenia w Twoim mieście


21
października

Przydatne strony