Nowy Teatr w Nowym Wspaniałym Świecie. Grégory Castéra: "Działać słowami"

Warszawa

[caption id="attachment_28517" align="alignnone" width="440" caption="Bétonsalon"][/caption]


Po spotkaniu na temat tańca konceptualnego, zapraszamy na kolejne z cyklu seminariów Joanny Warszy "Nie-Teatr: o widowiskach z pogranicza sztuki, teatru, życia codziennego i performansu", poświęcony idei teatralności obecnej poza instytucjami teatru.
Drugie seminarium pt.: Puste słowa: Wypowiedzi performatywne w sztuce współczesnej odbędzie się w środę 16 grudnia o godzinie 19.00. Wypowiedzi performatywne lub performatywy oznaczają zdania, za pomocą których kreuje się rzeczywistość. Na podstawie prezentacji wybranych praktyk artystycznych i kuratorskich, które posługują się językiem, m.in. śpiewający strażnicy Tino Sehgala, wystawy w których o nieistniejących dziełach opowiadają przewodnicy Gianniego Motti, lub subwersywne oprowadzania po muzeach Andrei Fraser - francuski kurator Grégory Castéra opowie, jak język może tworzyć sytuacje i wystawy performatywne; jak w sztuce można "działać słowami".

Grégory Castéra kurator związany z Bétonsalon, od 2010 dyrektor Les Laboratoires d'Aubervilliers. Zajmuje się różnymi formami wypowiedzi językowych jako przedmiotu w sztuce. Był współkuratorem festiwalu Playtime, jest także członkiemEncyclopédie de la Parole, teatralnego kolektywu W, a także The Public School of Paris, samoorganizującego się uniwersytetu.


Wykład w jęz. angielskim, moderacja Joanna Warsza.

Organizator: Nowy Teatr, Nowy Wspaniały Świat w ramach Uniwersytetu Krytycznego, przy wsparciu Instytutu Francuskiego w Warszawie.

www.nowyteatr.orgwww.krytykapolityczna.plwww.laura-palmer.pl


Wydarzenia w Twoim mieście


19
września

Przydatne strony