OJF Olimpiada Języka Francuskiego

08 listopada
2018
W dniu 8 listopada br, blisko 2000 uczniów uczących się języka francuskiego z 280 szkół przystąpiło do pierwszego etapu Olimpiady Języka Francuskiego.
 
Uczestnicy tego etapu dostali do rozwiązania test obejmujący rozumienie tekstu pisanego, zadania leksykalne i gramatyczne oraz produkcję tekstu pisanego. Osoby, które pomyślnie przejdą etap szkolny wezmą udział w zawodach regionalnych w styczniu 2019 roku, a szczęśliwi zwycięzcy etapu regionalnego zostaną zaproszeni do etapu centralnego który odbędzie się w Gdańsku w kwietniu 2019 roku.
 
Organizatorem Olimpiady Języka Francuskiego (www.ojf.org.pl) jest PROF EUROPE Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce. Wsparcia finansowego w postaci dotacji na organizację zawodów udziela Ministerstwo Edukacji Narodowej.
 
Dział współpracy językowej i edukacyjnej Ambasady Francji w Polsce i Instytutu Francuskiego w Polsce jest partnerem tego wydarzenia: uczestniczy w przygotowywaniu testów i zadań oraz w uroczystości rozdania nagród.
 
Obecna XLII już edycja OJF świadczy o witalności Stowarzyszenia PROF EUROPE i jego sukcesie oraz o zainteresowaniu młodych Polaków językiem francuskim i kulturami frankofońskimi, które są niezaprzeczalnym językowym, kulturowym i zawodowym paszportem do przyszłości.
 

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 18/28
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Partnerzy:

Nasze filmy

Przydatne strony