OPPA 2018 - 36. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW

22 listopada
2018
Warszawa
Hommage à Jacques Brel
Ośrodek Kultury Ochoty
ul. Grójecka 75, Warszawa
22. listopada 2018
godz. 20:00
 
Program słowno-muzyczny poświęcony zmarłemu równo 40 lat temu światowej sławy bardowi belgijskiemu, kompozytorowi i aktorowi tworzącemu w języku francuskim. Wiele jego pieśni zrobiło światową karierę, były tłumaczone m.in. na holenderski, niemiecki, hiszpański, rosyjski i polski. Program „Hommage a Jacques Brel” nawiązuje w swej formie do kilku wcześniej zrealizowanych projektów, poświęconych Georges’owi Brassensowi, Bułatowi Okudżawie, Georges’owi Moustakiemu, Serge’owi Gainsbourgowi, Pete’owi Seegerowi czy ostatnio Leonardowi Cohenowi. Interpretowane są w nim piosenki Jacques’a Brela w tłumaczeniach literackich na język polski przeplatane słowem wiążącym przybliżającym życie, twórczość i światopogląd artysty.
W programie udział biorą: Justyna Bacz, Piotr Bakal, Andrzej Ozga, Dominika Świątek i Stanisław Waszak. Komentarz czyta Krystyna Czubówna. Wykonawcom akompaniuje zespół pod kierownictwem Rafała Grząki. Scenariusz i reżyseria Piotr Bakal.
 
Informacje i szczegółowy program OPPA 2018 znajdują się na stronie internetowej: www.oppa.pl
 
Bilety: 20 zł, w dniu koncertu 25 zł, rezerwacja 22 822 48 70, przedsprzedaż w kasie OKO
 
Koncert odbędzie się w ramach 36 edycji OPPA - Międzynarodowego Festiwalu Bardów, na który zaprasza Stowarzyszenie Literacko Muzyczne „Ballada”. To największe w Polsce forum pieśniarzy będących zarazem autorami i kompozytorami swoich utworów potrwa od 17 do 25 listopada.
 

Wydarzenia w Twoim mieście


21
października

Przydatne strony