Otwieranie drzwi. Rozmowy o Kościele i świecie między Papieżem Franciszkiem i Dominikiem Woltonem

15 lutego
2018
Warszawa

Z okazji ukazania się w języku polskim książki pt. Rozmowy o Kościele i świecie (Wydawnictwo WAM, 2018 / tłum. : Marek Chojnacki), serdecznie zapraszamy na spotkanie z francuskim myślicielem Dominikiem Woltonem o jego rozmowach z Papieżem Franciszkiem.

 
Czwartek 15 lutego 2018, o godz. 19:00
w Mediatece instytutu Francuskiego w Polsce – ul. Widok 12, Warszawa

 
Wstęp wolny
Spotkanie w języku francuskim
 
Prezentacja przez Wydawnictwo WAM:
 
„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu
 
Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania w papieskich apartamentach, obmywając nogi muzułmance i transseksualiście, dokonując gestów pojednania z tradycjonalistami i świętując pięćsetlecie reformacji.
Do czego prowadzą jego reformy?
Czemu służą jego pozornie niespójne gesty?
Dlaczego nie został zrozumiany w Polsce?
 
W tej niecodziennej rozmowie z francuskim intelektualistą Franciszek odważnie opowiada o życiowych doświadczeniach, które go ukształtowały. Pierwszy raz tak szeroko kreśli wizję naprawy świata i Kościoła. 
 
Ta książka to intelektualne wydarzenie 2018 roku!
 
Po raz pierwszy wywiad z najwyższym zwierzchnikiem Kościoła i twórcą polityki Watykanu nie jest zbiorem uładzonych pytań i odpowiedzi, lecz prawdziwym dialogiem – nie wolnym od potknięć i trudności.
„Le Monde”
 
Dominique Wolton jest dyrektorem badań naukowych w CNRS, francuskim odpowiedniku PAN. W autorskiej teorii komunikacji podkreśla pierwszeństwo człowieka i polityki przed techniką i gospodarką. Jest autorem ponad trzydziestu prac, przetłumaczonych na dwadzieścia języków.
 
 


Wydarzenia w Twoim mieście


21
stycznia

Przydatne strony