«Parasolki z Cherbourga» w Kino.Lab

12 lipca
2011
Warszawa
W ramach dobrze Wam znanego cyklu Francuskie Rendez-vous, w najbliższy wtorek Kino.Lab pokaże klasyczny musical Jacquesa Demy pt.: Parasolki z Cherbourga.


Geneviève wraz z matką, Madame Emery, prowadzą w Cherbourgu butik z parasolkami. Dziewczyna jest zakochana w  Guy’u, mechaniku samochodowym. Tuż przed jego wyjazdem na wojnę w Algierii zachodzi w ciążę. Po rozstaniu kochanków, przekonana przez matkę Geneviève decyduje się poślubić Rolanda, bogatego jubilera. Po latach dochodzi do spotkania byłych kochanków…

Jacques Demy był wielbicielem amerykańskiego musicalu i chciał stworzyć filmową operę, pełną «muzyki, śpiewu i w kolorze » (a był to rzeczywiście pierwszy francuski musical nakręcony w kolorze),  jak informował slogan. Naszym zdaniem udało mu się, ale Wy musicie przekonać się sami!


Film zdobył nagrodę Louis-Delluc w 1963r. oraz Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes w 1964 roku i odniósł ogromny sukces na całym świecie.

Parasolki z Cherbourga (Les parapluies de Cherbourg) reż. Jacques Demy, z Catherine Deneuve i Nino Castelnuovo, muzyka Michel Legrand.

Wtorek, 12 lipca godz. 18:00, Kino.Lab, ul. Jazdów 2

Wydarzenia w Twoim mieście


26
lutego

Przydatne strony