Podróż uczniów z Lublina przez Frankofonię multimedialnym autobusem edukacyjnym

Lublin
Była to wyjątkowa podróż, z której przez dwa dni w czerwcu br skorzystało 150 uczniów. Wystarczyło wejść do multimedialnego mobilnego centrum edukacyjnego stacjonującego na dziedzińcu Międzynarodowych Szkół Paderewski w Lublinie, by wirtualnie przenieść się do krajów, których mieszkańcy porozumiewają się w języku francuskim.

Projekt „Podróż przez Frankofonię” ma na celu promocję języka francuskiego wśród uczniów szkół podstawowych i średnich. Uczniowie uczestniczą w innowacyjnych zajęciach multimedialnych, w trakcie których zapoznają się z językiem francuskim i elementami kultur krajów frankofońskich. Projekt powstał w ramach współpracy pomiędzy Uniwersyteckim Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego (UKKNJF), Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce (PROF-EUROPE) oraz Instytutem Francuskim w Polsce (IFP), dzięki pomocy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), która udostępniła multimedialne centrum edukacyjne oraz wsparciu finansowemu Instytutu Francuskiego w Polsce.

Gry i zabawy dla uczestników projektu zostały stworzone przez studentki pierwszego roku UKKNJF za pomocą aplikacji Padlet, LearningApps i Kahoot. Dzięki nim uczniowie z Lublina mogli poprzez zabawę poznać kraje i regiony francuskojęzyczne, takie jak: Akadia, Belgia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Francja, Gwadelupa, Gujana Francuska, Quebec, Maroko, Nowa Kaledonia, Senegal, Szwajcaria, Tunezja.
 

Instytut Francuski w Polsce

VARSOVIE
ul. Widok 12
00-023 Warszawa
22 505 98 18/28
+ Napisz do nas

CRACOVIE
ul. Stolarska 15
31-043 Kraków
12 424 53 50
+ Napisz do nas

Partnerzy:

Przydatne strony