Pokazy przedpremierowe „Samby” w Polsce

14 lutego
2015
16 lutego
2015
17 lutego
2015
Kraków Katowice Łódź Wrocław Gdańsk
Gutek Film, Instytut Francuski w Polsce i ośrodki Alliance française zapraszają na pokazy przedpremiowe „Samby” w reż. Erica Toladano i Oliviera Nakache!

Wrocław, kino Nowe Horyzonty, 14 luty, godz. 17.00

Łódź, kino Charlie, 14 luty, godz. 18.00

Kraków, Kino Pod Baranami, 14 luty, godz. 18.00

Gdańsk, Gdańskie Centrum Filmowe, 16 luty, godz. 20.15

Katowice, kino Światowid, 17 luty, godz. 19.00 * specjalny pokaz na Ostatki! Więcej informacji„Samba” to pasjonująca i pełna humoru opowieść o życiu w wielokulturowym tyglu, gdzie rzeczy najprostsze – bezinteresowne dobro, radość życia, solidarność oraz potrzeba kochania i bycia kochanym – okazują się najważniejsze.


Samba (Omar Sy) i Alice (Charlotte Gainsbourg) pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji. Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić będzie musiała nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem…

Samba / reż. Éric Toledano, Olivier Nakache / Francja / 2014 / 118 min

Występują: Omar Sy, Charlotte Gainsbourg, Tahar Rahim, Izia Higeli
 

Wydarzenia w Twoim mieście


18
listopada

Przydatne strony