Polska premiera albumu „Szczęśliwi rodzice”

Warszawa Kraków
Ten piękny album ukazał się w tym roku nakładem wydawnictwa Format. Polskie wydanie jest dostępne także w Mediatekach Instytutu Francuskiego w Warszawie i w Krakowie oraz w dobrych księgarniach.


Najpiękniejsza przygoda życia jest jednocześnie największym wyzwaniem. O tylu rzeczach rodzice dowiadują się dopiero wtedy, kiedy już w niej uczestniczą!

Szczęśliwi rodzice to wyważona, niespieszna, oszczędna w słowach opowieść o najciekawszym doświadczeniu życia, jakim jest rodzicielstwo. Lapidarny tekst Laëtitii Bourget zaczyna się bajkowo, by potem, stopniowo, przeprowadzić nas przez kolejne etapy dojrzewania do rodzicielstwa. Bywa dosłowny i nieco szorstki, ale jest w nim również mnóstwo czułości. Obrazy Emmanuelle Houdart, laureatki Bologna Ragazzi Award, znanej już polskim czytelnikom z wyd. w 2012 r. Cyrkowców, w idealny sposób dopełniają opowieść. Z dozą ironii, ale zarazem delikatnie i z uczuciem nie ilustrują, ale komentują i wzbogacają słowo pisane. I razem z nim ileż dostarczają nam wzruszeń! (opis polskiego wydawcy).


Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Wydziału Kultury Ambasady Francji w Polsce oraz Institut français w Paryżu, w ramach Programu Wsparcia Wydawniczego BOY-ŻELEŃSKI. Tłumaczenie: Dorota Hartwich

Wydarzenia w Twoim mieście


23
lutego

Przydatne strony