Polskie wydanie komiksu „Portugalia”

Laureat prestiżowej nagrody Fauve na festiwalu komiksu w Angoulême w 2012 roku, Portugalia autorstwa Cyrila Pedrosy ukazał się w maju tego roku w wydawnictwie Timof i Cisi wspólnicy.


Autor komiksów Simon Muchat cierpi na kryzys twórczy, a jego życie traci sens. Właśnie wtedy zostaje zaproszony do Portugalii, a tam przypadkiem odnajduje to, czego nawet nie szukał: zapach dzieciństwa, melodię wakacyjnych śmiechów, ciepło płynące ze strony zapomnianej, a może nawet utraconej rodziny.

Dlaczego Simon nie czuje się związany z żadnym miejscem? Dlaczego kompletnie nie rozumiejąc obcego dla siebie języka portugalskiego, tak mocno reaguje na jego brzmienie? Podczas tej ożywczej podróży czekają na niego odpowiedzi i kolejne pytania. Poznając swoje korzenie, Simon dostaje szanse, by móc wreszcie wyznaczyć własną trajektorię. Jego życie nabiera kolorów.

Cyril Pedrosa tworzy z malarskich barw i czystych emocji mądrą i pełną siły opowieść o poszukiwaniu tożsamości.


Portugalia jest dostępna w Mediatece Instytutu w Warszawie oraz w księgarniach.


Komiks wydano dzięki dofinansowaniu Działu ds. współpracy kulturalnej Ambasady Francji w Polsce w ramach Programu Wsparcia Wydawniczego BOY-ŻELEŃSKI. Tłumaczenie - Wojciech Birek.

Wydarzenia w Twoim mieście


23
lutego

Przydatne strony