Polsko – Francuskie święto hip-hopu w Progresji!

20 marca
2019
Warszawa
Progresja zaprasza na pierwszy polsko-francuski koncert hip-hopowy, który odbędzie się 20 marca. Na scenie pojawią się dwie młode gwiazdy tego gatunku: cieszący się coraz większą popularnością Szpaku i uznany we Francji PLK.
Fani hip-hopowych klimatów nie mogą tego przegapić!

Szpaku

Szpaku, właściwie Mateusz Szpakowski (ur. 6 stycznia 1994 w Morągu) – polski raper i autor tekstów. Muzyk należy do wytwórni B.O.R. Records. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak raperzy Paluch, Young Igi, Białas, Guzior, Włodi, Sheller, Słoń, Koldi, Kobik i Kaz Bałagane.
W 2015 roku postanowił spróbować swoich sił w rapowaniu, wydając przy tym swój debiutancki utwór „ZACHCIANKI”. Po pewnym czasie muzyk dołączył do wytwórni Alcomnidz. Na przełomie 2016/2017 roku na kanale Alcomindz ukazał się mixtape pt. Młody Simba. W sierpniu 2017 roku raper dołączył do wytwórni B.O.R. Records. 5 marca 2018 roku ukazała się promująca rapera płyta EP pt. BORuto, którą raper wykonał z producentem 2K. Materiał ten był dostępny tylko na oficjalnym sklepie BOR Records w limitowanej ilości 3000 sztuk i został wyprzedany w ciągu 1 godziny. 19 października 2018 odbyła się premiera pierwszej płyty LP pt. „Atypowy”. Album w pierwszym tygodniu od swojej premiery sprzedał się w ilości 16 tys. egzemplarzy, co dało mu status złotej płyty. „Atypowy” znalazł się na 2. miejscu listy OLIS. Po około dwóch miesiącach od premiery, płyta pokryła się platyną.

PLK

PLK (czyli „Polak”, zgodnie ze swoim pochodzeniem) w wieku zaledwie 20 lat wraz ze swoim zespołem Panama Benede miał już na koncie kilka koncertów, radiowych improwizacji i teledysków. Jego kariera solowa rozpoczęła się w 2017 roku kiedy wypuścił mixtape “Tenebreux” (Panenka Music), który zbudził natychmiastowy entuzjazm publiczności. Kawałek osiągnął w bardzo krótkim czasie aż 20 milionów odsłuchań. 30 marca 2018 PLK wrócił z mixtapem „Platinum”, na którym znalazły się m. in. „Pas les mêmes” i „Dis-moi oui”.
Pierwszy album PLK zatytułowany “POLAK” pojawił się na rynku 8. października 2018. Od razu szturmem zdobył francuską publiczność i odniósł duży sukces w Europie.
Impreza organizowana we współpracy z Instytutem Francuskim w Polsce.
 

Wydarzenia w Twoim mieście


09
grudnia

Przydatne strony