Pomyślcie o Waszej przyszłości - uczcie się francuskiego!

Warszawa
Na początku podamy Wam kilka danych liczbowych: język francuski jest językiem urzędowym w 32 krajach, posługuje się nim 200 milionów ludzi na 5 kontynentach, a w Internecie istnieje ponad 170 milionów stron francuskojęzycznych. Francja jest najważniejszym zagranicznym inwestorem w Polsce i jednocześnie 5 potęgą gospodarczą na świecie. Co roku przyjmuje 300 000 zagranicznych studentów, a badania naukowe prowadzone we Francji znajdują uznanie na całym świecie, o czym świadczy 31 przyznanych nagród Nobla i 9 medali Fieldsa z dziedziny matematyki. Dodatkowo Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie, goszcząc co roku 75 milionów turystów. Język francuski jest oficjalnym językiem NATO, ONZ i Unii Europejskiej, ale również Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, Światowej Organizacji Handlu i Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża.

Czy już wiecie do czego zmierzamy?

4 i 5 marca Ambasada Francji w Polsce oraz Instytut Francuski w Warszawie organizują konferencję na temat miejsca języka francuskiego w Polsce, w Europie i na Świecie: “Język francuski językiem dialogu w świecie różnorodnym kulturowo, językiem w stosunkach międzynarodowych oraz jako atut u pracodawcy”. Ze szczególnym udziałem Pani Katarzyny Hall, Ministra Edukacji Narodowej, Pana Christiana Philipa, osobistego przedstawiciela Prezydenta Francji ds. Frankofonii, Pana Marka Ziółkowskiego, Wicemarszałka Senatu RP, Pana Bernarda Pivot, dziennikarza i publicysty francuskiego, Pani Róży Thun, Szefowej Reprezentacji Komisji Europejskiej, Pana Andrzeja Żuławskiego, reżysera oraz Pana Macieja Wituckiego, Prezesa TP SA.

Konferencja, została zorganizowana przy współpracy z Gazetą Wyborczą, Collegium Civitas, Stowarzyszaniem Francja-Polska oraz Francuską Izbą Przemysłowo-Handlową w Polsce, w ramach 3 edycji Forum na rzecz zatrudnienia. Jest to wydarzenie, którego nie możecie przegapić!

Na wszystkie spotkania wstęp wolny, tłumaczenie symultaniczne.

Pobierz program spotkań.

Pobierzkomunikat prasowy.

Pobierz biografie.

4 marca, o godz. 19.00, Gazeta Wyborcza, ulica Czerska 10
5 marca, od 11.00 do 19.00, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ulica Dobra 56/66

Wydarzenia w Twoim mieście


03
sierpnia

Nasze filmy

Przydatne strony