Prapremiera Opery « Guru »

13 października
2017
Szczecin
Prapremiera Opery « Guru »
Suita liryczna „Guru i Marie”
Kompozytor i dyrygent Laurent Petitgerard
Opera na Zamku w Szczecinie
13.10, godz. 19
 
„Guru i Marie” to suita liryczna złożona z fragmentów opery „Guru” francuskiego kompozytora Laurenta Petitgirarda, której światowa prapremiera odbędzie się w nadchodzącym sezonie w Operze na Zamku w Szczecinie.
Sama opera skupia się na ostatnich dniach działania sekty, założonej przez jednego człowieka, który początkowo miał w planach jedynie oszukanie ludzi, przejęcie ich dóbr materialnych i ucieczkę. Potem tytułowy Guru sam zaczyna wierzyć w stworzoną przez siebie „religię”, otacza się wiernymi akolitami, mami coraz więcej ludzi, zamienia ich w otępionych swą charyzmą żywe trupy, niezdolne do samodzielnego myślenia.
Za reżyserię spektaklu odpowiada wybitny francuski reżyser Daniel Mesguich współpracujący z operami w Paryżu (Opéra de Paris, Théâtre des Champs-Élysées), Lyonie, Metz, Lille, Montpellier, Bordeaux i Lipsku. Za pulpitem dyrygenckim stanie kompozytor, Laurent Petitgirard. Wśród obsady solistów znajdą się znakomitości światowych scen operowych, m.in. holenderski bas Huub Claessens, francuski tenor Philippe Do oraz aktorka  Sonia Petrovna.
 

Wydarzenia w Twoim mieście


19
października

Przydatne strony