Szkoła Prawa Francuskiego w Krakowie: uroczyste rozdanie dyplomów, spotkanie Absolwentów i międzynarodowa konferencja o populizmie i kryzysach konstytucyjnych

21 czerwca
2019
Kraków
W Szkole Prawa Francuskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyło się w piątek 21 czerwca uroczyste rozdanie dyplomów. Podniosłe, a zarazem radosne wydarzenie było okazją by pogratulować studentom ukończenia z sukcesem jednego z dwóch francuskich programów prawniczych:  Szkoły Prawa i programu Master en droit des affaires français et international.

Obecny na uroczystości Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ prof. Jerzy Pisuliński zwrócił uwagę na ważną dla jego uczelni współpracę z Uniwersytetem w Orleanie oraz podkreślił wytrwałość studentów, którzy zdecydowali się na podwójny dyplom. Pan Christophe Paoli, attaché ds. współpracy uniwersyteckiej i akademickiej, mówił z kolei o perspektywach zawodowych, które otwierają się dla młodych absolwentów, zaś Konsul Generalny Francji w Krakowie, pan Frédéric de Touchet podkreślał wysokie kompetencje prawnicze i językowe, które studenci nabyli studiując w Szkole Prawa. Dla francuskich kierowników Szkoły, profesorów Pierre’a Serranda i Frédérica Dournaux z Uniwersytetu w Orleanie, sukces studentów stanowi, jak mówili, źródło ogromnej satysfakcji.

Po odebraniu dyplomów studenci mieli okazję spotkać absolwentów Szkoły z poprzednich lat w czasie bankietu zorganizowanego w siedzibie WPiA UJ. Była to jednocześnie możliwość poznania francuskojęzycznych prawników, takich jak Mecenas Wojciech Wendzel, adwokat z Kancelarii Kubas Kos Gałkowski, czy pan Gilles Krowicki, francuski notariusz. Spotkaniu przyświecały idee networkingu i wymiany doświadczeń zawodowych i naukowych, bardzo ważne dla sieci France Alumni Pologne, która była współorganizatorem wydarzenia.

Tego samego dnia, w godzinach porannych rozpoczęła się natomiast międzynarodowa konferencja w formie workshopu. Eksperci z Polski, Francji, Węgier czy Stanów Zjednoczonych dyskutowali na temat populizmu i kryzysów konstytucyjnych w ich krajach. Wydarzenie to wpisało się w trwający obecnie Polsko-Francuski Rok Nauki.

Każdego roku Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet w Orleanie zaprasza francuskojęzycznych studentów do uczestnictwa w programach polsko-francuskich odwójnych dyplomów prawniczych.
Zajęcia odbywają się w budynkach UJ w Krakowie i są prowadzone przez francuskich wykładowców.

Zapisy na rok 2019/2020 są otwarte do 8 października, więcej informacji na stronach:

http://www.okspo.wpia.uj.edu.pl/spf
http://www.okspo.wpia.uj.edu.pl/master
 

Przydatne strony